אמו של א-דורה: "בני חי? איפה?"

בני משפחתו של הילד הפלסטיני, שבישראל קבעו השבוע כי לא נהרג מאש צה"ל, ממשיכים להביע זעם על הקביעה. רשת הטלוויזיה שפרסמה את הסרטון מוכנה לשתף פעולה עם חקירה בינלאוית

ברצועת עזה הגיבו בביטול למסקנות ועדת הבדיקה הממשלתית הישראלית על פיהן אין הוכחה שהילד מוחמד א-דורה מת מאש צה"ל, ושייתכן שהוא עדיין חי. אימו של אל-דורה הביעה פליאה נוכח ממצאי הדוח. "הבן שלי חי? איפה? הוא נרצח ב-30 לספטמבר וכל העולם יודע. כל העולם ראה את זה", אמרה לרויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אבו ראחמה, הצלם שעבד עבור רשת הטלוויזיה הצרפתית "פראנס 2" בשנת 2000 אז אירע המקרה, אמר שבתמונות, כולל אלו שלא נכנסו לכתבה המקורית, אין הוכחה לכך שהילד נותר בחיים.

"אני מוכן לקבל בברכה החלטת ועדה בלתי תלויה", אמר. "מוחמד א-דורה המנוח נמצא בבית הקברות בוראיג'. שכנענו את אביו ואת משפחת א-דורה להוציא את הגופה ולזהות אותה, אבל זה צריך להתבצע רק על ידי ועדת חקירה בינלאומית עצמאית".

מוחמד א-דורה ואביו בתקרית (חדשות 2)

ג'מאל, אביו של מוחמד אל דורה שטופל בפצעיו בירדן, הביע את תמיהתו לגבי ממצאי החקירה. "פעם אחת הם אמרו שמוחמד בחיים ובפעם אחרת הם אמרו שירי פלסטיני הרג אותו", אמר. "בפעם אחרת הם גם צילמו אותי ואת מוחמד כאילו שאנחנו ישראלים ושהפלסטינים ירו עלינו. אמרתי להם, אם מוחמד א-דורה חי, תגידו מה קרה לאביו של הילד הקדוש?".

ברשת הטלוויזיה הצרפתית אמרו היום לסוכנות הידיעות רויטרס כי "הראינו נכונות להשתתף בכל חקירה עצמאית שתיערך בסטנדרטים הבינלאומיים". דובר הרשת אף מסר כי הרשת הצרפתית מוכנה לעשות את מה שניתן כדי לבחון את גופתו של אל-דורה.