בעקבות חטיפת הקצינים המצרים: מורסי שולח טנקים לסיני

קבוצת חמושים איסלאמיים חטפה בשבוע שעבר שבעה קצינים ושוטרים מצרים והציבה דרישה שחבריהם הכלואים בבית הסוהר ישוחררו. היום הורה נשיא מצרים מוחמד מורסי לשלוח טנקים ויחידות צבא לאזור שבו מוחזקים בני הערובה כדי להביא לשחרורם

הטנקים המצריים בדרך לסיני. ארכיון (AP)

מסרב לשאת ולתת עם החוטפים: נשיא מצרים מוחמד מורסי הורה הבוקר על שליחת טנקים לחצי האי סיני כדי לשחרר את שבעת הקצינים והשוטרים המצרים שנחטפו בשבוע שעבר על ידי קיצונים איסלאמיים חמושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החוטפים, המחזיקים בשוטרים ובקצינים באזור הסמוך לתעלת סואץ, דורשים את שחרורם של כמה מחבריהם הכלואים בבית הסוהר באל-עריש. על אף דרישתם לפתיחה במשא ומתן מול השלטונות על שחרור חבריהם, מארמון הנשיאות בקהיר נשמעים קולות תקיפים. "לא ניכנע לסחטנות ולא נאפשר דיאלוג עם פושעים", אמר הנשיא המצרי מורסי.

"כל האופציות לשחרורם של החטופים פתוחות ונמצאות על השולחן", הוסיף מורסי והורה על שליחת טנקים וכמה יחידות של חיילי צבא מצרים לאזור בו מוחזקים החטופים. זאת, כחלק מההכנות למבצע צבאי רחב היקף שמטרתו להביא לשחרור החטופים.

החטופים בסרטון: "אנחנו כמו גלעד שליט"

 

 

 


החטופים המצריים בסרטון

 

 

בשבוע שעבר תקפו קיצונים איסלאמיים עמדה של צבא מצרים באזור אל עריש בצפון סיני בזמן שנסעו במשאית והחלו לירות מנשק אוטומטי. השוטרים והחיילים המצרים ששהו בעמדה לא נפגעו, אך כעבור זמן קצר נחטפו על ידי החמושים.

אמש פורסם ברשת האינטרנט סרטון בו נראים שבעת החטופים כשעיניהם מכוסות וידיהם קשורות מעל לראשיהם. בסרטון נראים החטופים כשהם מבקשים מהנשיא מורסי לשחרר את האסירים בתמורה לשחרורם שלהם וטענו שמצבם דומה לזה של גלעד שליט בשנים בהן היה בשבי בעזה.