סוריה: 20 אנשי חיזבאללה נהרגו ופונו ללבנון

על רקע הדיווחים על התחזקותו של אסד במחוז חומס, רשת אל ערבייה מדווחת כי 20 גופותיהם של אנשי חיזבאללה שלקחו חלק בלחימה לצד אסד הועברו הלילה לידי הלבנונים. הלילה שוב זלגה הלחימה בסוריה לשטח ישראל, כשכוח צה"ל זיהה ירי מנק קל באזור תל חזקה. לא היו נפגעים

20 גופות אנשי הארגון פונו מסוריה ללבנון, (AP)

לאחר שאתמול דווח כי צבא אסד ממשיך לכבוש שטחים בעלי חשיבות אסטרטגית בסוריה, גורמי האופוזיציה במדינה טוענים הבוקר כי 20 לוחמי חיזבאללה נהרגו בקרבות והועברו ללבנון. במקביל, שוב זלגה הלילה הלחימה לשטח ישראל, כשתצפית של צה"ל זיהתה ירי תועה מנשק קל באזור תל חזקה בגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רשת אל ערבייה דיווחה כי במהלך הלילה הועברו 20 גופותיהם של אנשי הארגון שלקחו חלק בלחימה לצד צבאו של בשאר אסד ואף נהרגו בעיירה אל קוסייר שבמחוז חומס. הרשת מדווחת בנוסף כי הועברו עשרות פצועים בקרבות בין אסד לכוחות המורדים אל מספר בתי חולים בלבנון השכנה.

הדיווחים הללו מצטרפים לידיעות לפיהן אסד מחזק את שליטתו בחומס, אזור אסטרטגי למדי ששימש את המורדים לאספקה לוגיסטית ואחיזה מסיבית בשטח.

דיווח: אסד הורה לכוון טילים לעבר תל אביב 

אתמול דיווח הסאנדיי טיימס הבריטי כי אסד הורה לצבא הסורי לכוון את הטילים המתקדמים ביותר שברשותו לתל אביב - ולשגר אותם אם חיל האוויר הישראלי יתקוף שוב בסוריה. לפני שבועיים פרסומים זרים טענו שצה"ל הפציץ טילים ותחמושת מתקדמת מאירן בשני אתרים בדמשק.

על פי הדיווח, לוויינים איתרו הכנות לפריסת טילי "טישרין" המסוגלים לפגוע, אם משוגרים מאזור דמשק, בכל חלק של מדינת ישראל. כל טיל מסוג זה מסוגל לשאת חומר נפץ במשקל של חצי טון. עוד דווח כי לווייני מודיעין עוקבים מזה זמן אורך אחר פריסת מערכת טילי הקרקע-קרקע מסוג "תישרין" על ידי הצבא הסורי.

הדברים מצטרפים לראיון שנתן לפני יומיים הנשיא אסד, בו הוא האשים את ישראל בשיתוף פעולה עם המורדים בסוריה."ישראל תומכת באופן ישיר בטרוריסטים - הן בסיוע לוגיסטי והן במידע היכן ואיך לתקוף", אמר אסד, כדוגמה לכך ציין אסד את המתקפה על תחנת רדאר, המהווה חלק מההגנה האווירית ויכולה הייתה לאתר מטוסים זרים, ובמיוחד מטוסים ישראלים, לדבריו.

אסד גם צוטט בעבר כאומר שסוריה יכולה להגיב בקלות לתקיפות אוויריות מצדה של ישראל על ידי "ירי כמה רקטות לעברה". דבריו נאמרו בצל החשש של חיזבאללה, שמא התקיפות שביצע לכאורה צה"ל בסוריה ייגרמו להפסקת הסיוע של ממשל אסד לחיזבאללה.

נתניהו: נפעל בכל תרחיש

במקביל לדיווחים על פעולותיו האחרונות של אסד, ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר בפתח ישיבת הממשלה אתמול כי בישראל יפעלו בהתם לכל תרחיש שיתממש בזירה הסורית. "ישראל פועלת באופן אחראי, נחוש ושקול כדי להבטיח את האינטרס העליון של ישראל - וזה ביטחון אזרחי ישראל", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "אנו פועלים בהתאם למדיניות שקבענו, למנוע ככל האפשר זליגה של נשק מתקדם לחיזבאללה ולארגוני טרור. נפעל להבטיח את האינטרס הביטחוני של האזרחים גם בהמשך".

נתניהו הוסיף כי "הטלטלה המסלימה בסוריה" נמצאת במוקד "אחת התקופות הרגישות ביותר במזרח התיכון מזה עשרות שנים", והדגיש כי "ישראל עוקבת מקרוב אחר השינויים בסוריה".