"אסד הורה לכוון טילים לתל אביב"

הסאנדיי טיימס מדווח כי צבא סוריה קיבל פקודה לפרוס את הטילים המתקדמים ביותר שברשותו – ולכוון אותם לתל אביב. הטילים הם בעלי יכולת לפגוע בכל נקודה בישראל, ויכולים לשאת עד חצי טון חומר נפץ. בסוף השבוע אמר אסד כי ישראל תומכת באופן ישיר במורדים

שיגור טיל בסוריה, ארכיון (חדשות 2)

אסד הורה לצבא הסורי לכוון את הטילים המתקדמים ביותר שברשותו לתל אביב - ולשגר אותם אם חיל האוויר הישראלי יתקוף שוב בסוריה, כך מדווח הסאנדיי טיימס הבריטי. לפני שבועיים פרסומים זרים טענו שצה"ל הפציץ טילים ותחמושת מתקדמת מאירן בשני אתרים בדמשק.

על פי הדיווח, לוויינים איתרו הכנות לפריסת טילי "טישרין" המסוגלים לפגוע, אם משוגרים מאזור דמשק, בכל חלק של מדינת ישראל. כל טיל מסוג זה מסוגל לשאת חומר נפץ במשקל של חצי טון. עוד דווח כי לווייני מודיעין עוקבים מזה זמן אורך אחר פריסת מערכת טילי הקרקע-קרקע מסוג "תישרין" על ידי הצבא הסורי.

הדברים מצטרפים לראיון שנתן אתמול הנשיא אסד, בו הוא האשים את ישראל בשיתוף פעולה עם המורדים בסוריה."ישראל תומכת באופן ישיר בטרוריסטים - הן בסיוע לוגיסטי והן במידע היכן ואיך לתקוף", אמר אסד, כדוגמה לכך ציין אסד את המתקפה על תחנת רדאר, המהווה חלק מההגנה האווירית ויכולה הייתה לאתר מטוסים זרים, ובמיוחד מטוסים ישראלים, לדבריו.

אסד גם צוטט בעבר כאומר שסוריה יכולה להגיב בקלות לתקיפות אוויריות מצדה של ישראל על ידי "ירי כמה רקטות לעברה". דבריו נאמרו בצל החשש של חיזבאללה, שמא התקיפות שביצע לכאורה צה"ל בסוריה ייגרמו להפסקת הסיוע של ממשל אסד לחיזבאללה.