חדש בעזה: משלוחי KFC דרך המנהרות

חברת משלוחים בעזה החלה להבריח דרך המנהרות ארוחות KFC מסניף הרשת באל-עריש. תוך שעות התקבלו 20 הזמנות, למרות שהמחיר יקר פי 3 ועומד על כ-100 שקלים לארוחה. אחד הסועדים התענג על העוף המטוגן: "הגשימו לי חלום"

חם דרך המנהרות (רויטרס)

במשך שש שנים התגעגע רפעת שורורו לטעמו של כריך KFC, "קנטקי פרייד צ'יקן", שאכל במצרים. השבוע, הוא זכה לרגע של אושר לאחר שחברת משלוחים מקומית בעזה הצליחה להבריח משלוח מהרשת דרך מנהרות תת קרקעיות ממצרים, דרכן מועבר בדרך כלל נשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה היה חלום, והחברה הזו הפכה את החלום שלי למציאות", סיפר בסיפוק רפעת, רואה חשבון במקצועו, בעוד הוא אוכל את המשלוח. חברת אל-ימאמה, שעומדת מאחורי המשלוח, מפרסמת את השירות הלא שגרתי שלה דרך הפייסבוק. המחיר אם תהיתם גבוה פי 3 מהרגיל: 100 שקלים (כ-30 דולר לערך) לדמי משלוח וארוחה.

הארוחות מובלות מהסניף של הרשת באל-עריש - מרחק של 35 ק"מ ומגיעות למפתן ביתם של התושבים תוך שלוש שעות מרגע ההזמנה. "כל מה שאתה צריך זה שיחת טלפון קצרה וכמה שעות כדי להתענג על הטעם של העוף המטוגן", הוא המשיך לתאר, בעוד הוא דוחה את הטענות למחיר יקר ולא כדאי.

מנהרות בעזה. ארכיון (AP)

KFC הוא כנראה רק אחד מהמוצרים זרים שעוברים דרך מאות מנהרות הברחה בין מצרים ועזה שצצו בשש השנים האחרונות, בתגובה להגבלות ישראליות על הייבוא.

"הפעם הראשונה שמבריחים מזון מהיר"

מוחמד אל מדאני, מנהל הכספים של חברת אל-ימאמה, סיפר כי המהלך החל כשהעובדים של החברה החליטו להזמין כמה ארוחות לעצמם ממסעדת KFC בעיר המצרית הסמוכה אל עריש. "מישהו מהחברה יצר קשר עם חבר באל-עריש, וביקש ממנו להבריח את המזון דרך המנהרות. אז שאלנו את עצמנו, למה שלא נספק את השירות הזה לתושבי רצועה עזה?", הסביר אל מדאני.

מוכנים לשלם יותר בשביל KFC (רויטרס)

שעות לאחר הפרסום ברשתות החברתיות, החברה כבר קיבלה יותר מ-20 הזמנות מרחבי עזה. "רוב האנשים שהזמינו מכירים את KFC מטיולים בעולם ואין להם בעיה לשלם יותר בשביל האוכל", אמר מדאני שציין כי לא קשה לבצע הברחות ממצרים לעזה. עם זאת ציין כי זו הפעם הראשונה שהוא מכיר שסחורות כאלה מוברחות.