עדויות נוספות לשימוש בנשק כימי בסוריה

מסוקים של משטר אסד הנחיתו בעיירה צפונית מיכלים ובהם גז רעיל – כך דווח ב-BBC מפי עדי ראייה סורים. שמונה בני אדם הובהלו עם תסמינים לבית חולים, ואחת מהן מתה מאוחר יותר. הערכות האו"ם: כבר 80 אלף בני אדם נהרגו בסכסוך הדמים הסורי

עוד עדויות לשימוש בנשק כימי (רויטרס)

לצד האיומים מישראל והניסיונות למנוע את עסקת הנשק הרוסי, נמשכים הדיווחים על שימוש בנשק כימי בסוריה. כתב רשת BBC הבריטית, שביקר בעיירה הצפונית סראקב, דיווח מפי עדי ראייה כי מסוקים ממשלתיים הנחיתו לאחרונה לפחות שני מיכלים ובהם גז רעיל. הממשלה הכחישה בתוקף את הטענות לפיהן נעשה שימוש בחומרים כימיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק בחודש אפריל האחרון הייתה נתונה העיירה סראקב, מדרום-מערב לחלב, להפגזות מצד משטרו של אסד. רופאים בבית החולים המקומי אמרו ל-BBC שהובהלו אליהם שמונה אנשים הסובלים מבעיות נשימה. אחת מהם מתה מאוחר יותר. רופא שטיפל בה קבע כי הסימפטומים שלה תואמים להרעלה של חומר כימי.

לרשת הבריטית הגיעו מספר סרטונים המתעדים לכאורה שימוש בנשק כימי, אך שם לא הצליחו לאמת אותם. על פי הערכות של האו"ם, הסכסוך העקוב מדם במדינה הביא כבר למותם של 80 אלף בני אדם.

ארה"ב הזהירה כי ראיות לשימוש בנשק כימי יהיו בבחינת "קו אדום" להתערבות אפשרית. עם זאת, הנשיא ברק אובמה אמר כי עדיין אין הוכחה מודיעינית חותכת לשימוש בנשק זה. גם בריטניה ומדינות נוספות באירופה הזהירו מהנושא בתקופה האחרונה.