חמאס: "הסכם עם פתח – תוך 3 חודשים"

האם הגיע סוף העימות בין 2 הארגונים הפלסטיניים? מוסא אבו מרזוק, סגן ראש הלשכה המדינית של החמאס, סיפר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי הפלגים השונים מתכוננים להקמת ממשלת אחדות כבר ביולי. האם זה יקרה הפעם?

מוסא אבו מרזוק. ארכיון (רויטרס)

ארגון הפתח וארגון החמאס הסכימו על הקמת ממשלת אחדות תוך שלושה חודשים - כך אמר מוסא אבו מרזוק, סגן ראש הלשכה המדינית של החמאס, לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו מרזוק סיפר לסוכנות הידיעות כי השיחות בין הצדדים שהתנהלו בקהיר היו "חיוביות", והצדדים הסכימו כי האיחוד יתבצע עד חודש יולי השנה. פתח וחמאס כבר חתמו בקהיר בשנת 2011 על הסכם איחוד בין 2 הארגונים, אך הפלגים הפלסטיניים נכשלו עד כה ליישם את ההסכם, שהיה אמור לחבר בין ההנהגות השונות בגדה וברצועת עזה.

הסיבה לכישלון ההסכם דאז הייתה עימות בין הצדדים על זהות חברי ממשלת האיחוד. החמאס דחה את ההצעה של יו"ר הרשות אבו מאזן לפיה סלאם פיאד, מי שכיהן אז כראש הממשלה, יעמוד גם בראש הממשלה הזמנית.

בסופו של דבר, אבו מאזן הסכים לעמוד בראש הממשלה הזמנית במקומו של פיאד, וכך הגיעו להסכם. על פי ההסכם הנוכחי, הממשלה הזמנית שתוקם עד יולי תכין את השטח בגדה ובעזה לבחירות כלליות לבית המחוקקים ולנשיאות. עם זאת, אבו מרזוק אמר כי הנציגים לא דיברו על זהות האנשים שירכיבו את הממשלה.