94,000 הרוגים בסוריה בשנתיים

ארגון זכויות אדם בסוריה מדווח כי ככל הנראה מניין הקורבנות בקרבות גבוה מ-120,000 - אך הדיווחים של שני הצדדים מעורפלים. בתוך כך, יתכנסו בשבוע הבא בירדן מדינות "ידידות סוריה" כדי לדון בפתרון המשבר לקראת הועידה הבינלאומית שיוזמות ארה"ב וסוריה

"האופציה הצבאית קיימת". הפגנות, ארכיון (AP)

לפחות 94,000 בני אדם נהרגו במהלך הקרבות בסוריה בשנתיים האחרונות, כך עולה מדיווחים של ארגון זכויות אדם בסוריה. בארגון טוענים כי מניין ההרוגים ככל הנראה אף גבוה מכך ועומד על כ-120 אלף בני אדם - אך הדיווחים של שני הצדדים בנושא מעורפלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הארגון מציין כי לפחות 41,000 מתוך הקורבנות היו עלאויים, הזרם באסלאם השיעי אליו משתייכת משפחתו של הנשיא בשאר אסד. בתוך כך נמשכים בזירה הבינלאומית המאמצים להביא לסיום המשבר בסוריה. היום הודיעו המדינות הרואות עצמן "כידיד סוריה" ומגבות את משטרו של אסד, כי יפגשו בשבוע הבא בירדן כדי לדון בשיחות שיוזמות ארה"ב ורוסיה למציאת פתרון למשבר במדינה.

"הועידה הבינלאומית תהיה מרכז הכינוס", אמרו גורמים בירדן וציינו כי הפגישה תערך באמצע השבוע הבא, אך לא נקבו בתאריך מדוייק. גורם אירופי שיגיע לכינוס אמר כי ארה"ב מנסה לבדוק את כל האופציות לפני שתפעל בתקיפות רבה יותר.

"במפגש ידונו בלחץ על אסד דרך אמצעים אחרים", הסביר אותו גורם, "האמריקנים מעדיפים להביא את אסד לשולחן המשא ומתן כדי לסיים את הסכסוך בדרכי שלום, אבל הם מבהירים כי אינם מוציאים מכלל אפשרות את האופציה הצבאית, בין אם בפעולה ישירה או עקיפה". מוקדם יותר, אחרי דיווחים שונים על עיכובים ודחיות, אמר מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי כי הועידה הבינלאומית צפויה להתקיים בחודש יוני הקרוב.