האופוזיציה בסוריה: "הפיגוע בגבול – נקמה של אסד על הסיוע הטורקי"

גוף האופוזיציה המרכזי בסוריה מאשים את משטר אסד באחריות לפיגוע בעיירה רייחנלי שבו נהרגו עשרות בני אדם: "ניסיון לנקום בעם הטורקי ולהעניש אותו בשל תמיכתו בעם הסורי". סגן ראש ממשלת טורקיה: אסד הוא "החשוד המייידי"

אחרי שבטורקיה הפנו אצבע מאשימה לעבר משטר אסד ואמרו כי הוא "חשוד מיידי" במעורבות בפיגוע בגבול, שבו נהרגו עשרות בני אדם ונפצעו יותר מ-100, אומרים גם המורדים בסוריה כי מדובר בנקמה של המשטר על התמיכה הטורקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקבוצה המרכזית באופוזיציה הסורית הנאבקת במשטר אסד, הקואליציה הסורית הלאומית, גינתה את ה"התקפות הטרוריסטיות" בעיירה רייחנלי הסמוכה לגבול עם סוריה ואמרה כי היא עומדת לצד הממשלה הטורקית ולצד אזרחי טורקיה.

"אנחנו רואים בפעולות הטרור המחרידות האלה ניסיון לנקום בעם הטורקי ולהעניש אותו בשל תמיכתו בעם הסורי", אמרו בקבוצה המרכזית של מתנגדי אסד.

ארדואן: ייתכן שמדובר בפרובוקציה סורית

העיירה רייחנלי מהווה מרכז של עזרה רפואית לפליטים הזורמים מסוריה וכן, על פי הטענות בדמשק, מוקד של העברת אמצעי לחימה למורדים הסורים. מלבד מחנות הפליטים באזור, אזרחים סורים רבים הנמלטים מהקרבות שכרו דירות בעיירה.

סגן ראש ממשלת טורקיה בולנט ארינץ' אמר בעקבות הפיגוע כי משטר אסד הוא "החשוד המיידי" באחריות. ראש הממשלה רג'יפ טאיפ ארדואן היה פחות נחרץ ואמר כי ייתכן והפיגוע קשור לעימותים בסוריה, או לפיוס עם המחתרת הכורדית. "אנחנו נמצאים בזמנים רגישים", אמר ארדואן. "פתחנו עידן חדש בפתרון מול הכורדים. מי שלא יכול לעכל את העידן החדש הזה יכול לעמוד מאחורי פעולות כאלה. יחד עם זאת אמר כי ייתכן שמדובר בפרובוקציה סורית".

שר הפנים הטורקי מועמר גולאר אמר לכתבים כי המכוניות התפוצצו בחזית בניין העירייה והדואר של רייחנלי. הוא הביע חשש כי "מלחמת האזרחים בסוריה מתפשטת אל שטחנו". הטלוויזיה הטורקית שידרה תמונות של חלונות שנופצו ועשן מיתמר באזור הפיגוע.