מצרים: הפגנת ענק נגד ישראל במחאה על התקיפה בסוריה

לגינויים הרבים בעולם על התקיפה הישראלית לכאורה בסוריה, מצטרפים היום גם המוני מפגינים במצרים. בעצרת של מפלגת "האחים המוסלמים" בקהיר, קראו ההמונים להשמיד את ישראל ו"לשחרר את פלסטין מידי בניהם של הקופים והחזירים"

שורפים את דגל ישראל בהפגנה בקהיר, היום (AP)

לראשונה מאז עלה מורסי לשלטון במצרים, ארגנה היום מפלגת השלטון "האחים המוסלמים" עצרת ענק ישראל. ההמונים שנהרו אל מרכז קהיר קראו קריאות להשמדת המדינה היהודית על רקע התקיפה הישראלית לכאורה בסוריה, שכוונה נגד משלוח נשק שהיה בדרכו לארגון חיזבאללה בלבנון, והכיל על פי הדיווחים גם מערכות לשיגור נשק כימי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל היא האויבת שלנו", קרא בהפגנה בכיר "האחים המוסלמים" מוחמד אל-בלטגי, בעוד המפגינים הרבים חוזרים על קריאותיו. בהמשך שילהב אחד המארגנים את הקהל כשפתח בשיר ספונטני, בו קרא לצבא מצרים לפתוח במלחמה נגד ישראל: "שחררו את פלסטין מבניהם של הקופים והחזירים", שרו ההמונים.

מאז נבחרה מפלגת "האחים המוסלמים" להנהגת מצרים, הקפידו מנהיגיה להצניע את הדעות האנטי-ישראליות והאנטי-מערביות שהושמעו בעבר על ידי המפלגה. ההפגנה היום היא הפעם הראשונה שבה יוצאת מפלגת השלטון באופן פומבי וגלוי נגד ישראל.  

בריאיון לתקשורת המקומית במצרים הבהיר אחד מראשי מפלגת "האחים המוסלמים" כי מלבד המחאה על התקיפה הישראלית בסוריה, המפגינים יוצאים גם נגד מעצרו של המופתי של ירושלים. ביום רביעי נלקח המופתי מוחמד חוסיין למעצר של כמה שעות בידי רשויות החוק הישראליות, הוחזק ונשאל על הפרות סדר בהר הבית.