נשיא סוריה אסד מאיים: "ניתן הכל לחיזבאללה"

לאחר התקיפות שלכאורה ביצע צה"ל באזור דמשק חששו בארגונו של נסראללה שהסיוע הצבאי ייפסק, אך נשיא סוריה הדגיש כי ימשיך לעמוד לצד חיזבאללה על מנת לחזק אותו. אסד הכריז: "נהפוך כמוהם לעם של התנגדות"

ממשיך להתריס. אסד (AP)

על רקע התקיפות באזור דמשק של נשק שיועד לחיזבאללה, והביקורת הגוברת בעולם הערבי על מעורבות ארגונו של נסראללה במלחמת האזרחים בסוריה, מבהיר הנשיא בשאר אסד כי הברית בין משטרו לבין ארגון הטרור הלבנוני נשארת איתנה. "סוריה תיתן הכול לחיזבאללה בתמורה לתמיכה שלה בממשל בדמשק", צוטט אסד בעיתון הלבנוני אלאחבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דבריו של אסד נאמרו היום במהלך פגישה שערך עם נציגים לבנונים בדמשק. אותם נציגים סיפרו לעיתון שאסד הפגין ביטחון עצמי גבוה, והביע הכרת תודה גדולה לחיזבאללה. "בפעם הראשונה אנחנו מרגישים שאנחנו והם חיים באותו המצב", אמר להם. "החלטנו שאנחנו חייבים להתקדם לכיוונם ולהפוך לעם של התנגדות כמו חיזבאללה, למען סוריה והדורות הבאים".

אסד גם צוטט כאומר שסוריה יכולה להגיב בקלות לתקיפות אוויריות מצדה של ישראל  על ידי "ירי כמה רקטות לעברה". דבריו נאמרו בצל החשש של חיזבאללה, שמא התקיפות שביצע לכאורה צה"ל בסוריה ייגרמו להפסקת הסיוע של ממשל אסד לחיזבאללה.

 

כוחות חיזבאללה. ארכיון (AP)

"ביכולתנו להתמודד עם ישראל"

בהתבטאות ראשונה אחרי התקיפה בסוריה, איים לפני מספר ימים אסד כי רמת הגולן תהפוך לחזית ההתנגדות. ערוץ "אל מיאדין" הלבנוני דיווח כי במהלך פגישה עם שר החוץ האירני, עלי אכבר סלאחי, הבהיר הנשיא הסורי כי ביכולתה של ארצו להתמודד עם ישראל.

השבוע איים גם גורם סורי בכיר כי "כל כלי רכב או בית חולים שדה שתקים ישראל בגולן ייחשב מעתה מטרה". בהודעה שנמסרה לתחנת הטלוויזיה "אל-מיאדין", המשדרת מלבנון ונמצאת בבעלות אירן, נאמר כי הנימוק לפגיעה בכלי הרכב הנכנסים לשטח הוא הגנה על הריבונות הסורית. "מי שעוזר לטרוריסטים הוא בעצמו טרוריסט", צויין בהודעה.