ארדואן: "אסד אמיץ רק נגד תינוקות בעריסה"

ראש ממשלת טורקיה ארדואן תקף בחריפות את נשיא סוריה אסד. "הוא יישא בתוצאות של רצח עשרות אלפי האזרחים בסוריה", אמר בהתייחסו לטבח בבניאס. "אם ירצה האל, הנקמה תגיע"

כבר לא חברים טובים. ארדואן ואסד (נטוורק 54)

בטורקיה בוודאי לא ממש מצטערים על התקיפה שספגה על אדמתה השכנה סוריה. "אסד יישא בתוצאות של רצח עשרות אלפי האזרחים בסוריה", אמר ראש ממשלת טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן, על פי הדיווח בעיתון "הורייט". "אם ירצה האל, אנו נראה את הפושע הזה, הרוצח הזה, מקבל את הדין על הרצח כבר בעולם הזה, ואנו נודה לאל על כך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארדואן אמר את הדברים בכנס של מפלגתו סמוך לאנקרה. במהלך נאומו, פנה ישירות אל נשיא סוריה, ואמר: "תקשיב לי, בשאר אל-אסד: אתה תישא בתוצאות על הרצח. אתה תשלם מחיר מאוד כבד על כך שאתה מראה את האומץ שלך רק נגד תינוקות בעריסה".

דבריו הקשים של ארדואן מגיעים יום לאחר שהמורדים בסוריה דיווחו על טבח בבניאס שבצפון המדינה. ארדואן גם תקף את מפלגת האופוזיציה בטורקיה, ה-CHP, על כך ששלחה נציגים להיפגש עם אסד, ואמר כי "המפלגה, שצידדה בפושע הזה, צריכה להסביר את הרצח בבניאס. אני מביע את תנחומיי למשפחות הנרצחים".

ארדואן הודה כי טורקיה כמעט וביקשה בעבר מאסד לפנות את מקומו. "אנו לא כמו מדינות אחרות", הבהיר. "טורקיה היא לא מדינה שתשתוק רק כדי לשמור על השקט ועל האינטרסים שלה. לאחים הסורים שלנו ששואלים מתי תגיע עזרת האל, אני אומר - עזרת האל קרובה".