תמונות חדשות: נזקי התקיפה בסוריה

הטלוויזיה הסורית פרסמה הלילה צילומים מיעד התקיפה בהר קאסיון, מקום מושבה של הדיוויזיה ה-4 שמגנה על אסד. במקום נראים מבנים שלמים שהתמוטטו, הניסיונות לכבות את האש ועופות שלא שרדו את התקיפה

קירות שבורים, עופות מתים ועשן שעדיין מיתמר - הטלוויזיה הסורית שידרה הלילה תמונות חדשות מאחת מהזירות שהותקפו אתמול בלילה על ידי ישראל - על פי דיווחים זרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות הכיבוי נראים בשעות יום ממשיכים להתמודד עם הלהבות שעדיין בוקעים מההריסות במקום. במקום התקיפה היו לולי תרנגולות. חלקן ממשיכות להסתובב במקום, אחרות שילמו בחייהן. אלה תמונות שצולמו בהר קאסיון, מקום מושבה של הדיווזיה הרביעית של הצבא הסורי - החיילים ששומרים על הנשיא אסד.

אחד מהמבנים שנפגעו (הטלוויזיה הסורית)

על פי הדיווחים האחרונים מסוריה, ישראל תקפה שלושה יעדים. בסך הכל נהרגו ארבעה בני אדם (בניגוד לדיווחים קודמים על מאות) וכ-70 נפצעו. בסוריה טוענים כי המתקפה הישראלית מסייעת לכוחות המורדים ולארגונים המסונפים לאל קאעידה.

הלול ששרד (הטלוויזיה הסורית)

העופות שמתו (הטלוויזיה הסורית)

בישראל שומרים על אש נמוכה

אחרי יותר מ-48 של מתיחות בין ישראל לסוריה, ישראל משדרת "עסקים כרגיל": ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הערב לסין, כמעט כמתוכנן, אחרי שדחה את הטיסה בשעתיים כדי לכנס את הקבינט.

ההחלטה של נתניהו לנסוע מעבירה את ההערכה של גורמים ישראלים, לפיה לא תהיה תגובה סורית להתקפות האחרונות בשטחה שמיוחסות לישראל. ההערכה כי המצב הביטחוני לא ידרדר ולא תירשם הסלמה בצפון.

במקביל, מתקבל הערב מידע נוסף על יעדי התקיפה בסוריה. המשלוח שהופצץ הגיע בטיסות מטהרן לדמשק. המתקפה אמש כללה שלושה יעדים בהם היו עשרות טילי פתח-110.

נתניהו המריא לסין כרגיל (לע"מ)

אחר הצהריים כינס נתניהו את הקבינט לישיבה מיוחדת בעקבות המתיחות בצפון. "מדובר בפגישת עדכון שגרתית", אמר מוקדם יותר גורם מדיני לחדשות 2 באינטרנט. "אין מקום לפרשנויות מרחיקות לכת".

נסיעתו לסין של נתניהו תוכננה מזמן, ואם היה רוצה בכך, היה לו קשה מאוד לבטל אותה. בפעם הקודמת שביטל נסיעה לסין, הסינים זעמו על כך מאוד, ובמשך ארבע השנים האחרונות נמנעו מלקבוע לו פגישות שם.

התקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

נסגר המרחב האווירי באזור הצפון

עסקים כרגיל: נתניהו המריא לסין

נציג המורדים בסוריה 2: "תקיפות ישראל - שמחה גדולה"

בגולן נערכים לאפשרות של טילים

סוריה מבהירה: כל תגובה אפשרית

סוריה: התקיפה - הכרזת מלחמה של ישראל

חיזבאללה מציג תמונות מהאזור שהופצץ

שתי סוללות כיפת ברזל נפרשו בצפון

אהוד יערי בטור מיוחד: "המילה האחרונה מישראל טרם נאמרה"

גורם בי-ם: "ישראל מאחורי התקיפה"

רוני דניאל בטור מיוחד: "ישראל מהלכת על קו שיכול להוביל להסלמה"

דיווח: "ישראל תקפה הלילה בדמשק"

בפעם השנייה השבוע: הנשיא אסד נראה בפומבי

"מטרת התקיפה: טילי קרקע-קרקע"

"ישראל נחושה למנוע העברת נשק כימי לחיזבאללה"

רוני דניאל בטור מיוחד: חבית הנפץ שעומדת לפתחינו

ג'ונתן מן: לא לצפות להתערבות אמריקנית בסוריה

דיווח: ישראל תקפה יעדים בסוריה

אובמה: "אינני צופה שליחת כוחות לסוריה"