"אינני צופה שליחת כוחות לסוריה"

במהלך ביקור שקיים בקוסטה ריקה התייחס הלילה ברק אובמה למתרחש בסוריה ואמר כי למרות העלייה במספר הדיווחים בדבר שימוש בנשק כימי, הוא אינו צופה בעתיד הנראה לעין תרחיש בו ארה"ב תשלח חיילים שיספקו סיוע למורדים

אובמה: "לא צופה שליחת כוחות לסוריה" (רויטרס)

נשיא ארה"ב ברק אובמה, התבטא הלילה ואמר כי הוא אינו צופה בעתיד הנראה לעין תרחיש בו ארה"ב תשלח חיילים לעבר אזור העימות בסוריה. עם זאת אמר, כי: "כל אופציות הפעולה עדיין נמצאות על השולחן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר אובמה במסיבת עיתונאים שקיים במהלך ביקורו בקוסטה ריקה. כאשר ברקע גובר הלחץ להתערבות אמריקנית במלחמת האזרחים המתרחשת במדינה השסועה מזה שנתיים. הלחץ על אובמה מתקבל הן מגורמים בוושינגטון והן מגורמים בין לאומיים, זאת משום שבעבר ציין נשיא ארה"ב כי אם יתגלו עדויות בדבר שימוש בנשק כימי בסוריה, ארה"ב תתערב.

בתקופה האחרונה מספר הדיווחים על השימוש בנשק ההרסני על ידי צבאו של אסד, הולך וגובר. כרגע מסתמן שאם כן תתרחש התערבות אמריקנית בעתיד הנראה לעין, היא תכלול העברה של ציוד לחימה ואספקה בלבד ולא חיילים אמריקנים או צוותי סיוע לכוחות המורדים. נדמה שאובמה אינו שש לבצע התערבות אמריקנית נוספת במזרח התיכון.

"ההחלטה שתתקבל בנוגע לסיוע בסוריה, תתקבל כשהתמונה המלאה תתבהר. אם תהיינה הוכחות חדות וחותכות בשטח בדבר שימוש תדיר ושיטתי בנשק כימי, אזי נבחן את דרכי הפעולה", כך לשון דבריו של אובמה.