סוריה הודיעה: כוחות המורדים ירו לעבר נמל התעופה בדמשק

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית הודיעה שהמורדים פגעו לראשונה בנמל התעופה בדמשק וגרמו לנזק למטוס שהיה על מסלול. מדובר בפעם הראשונה שסוריה הרשמית מודה בירי כזה. במקביל:צבא אסד הצליח למנוע התקפה של מורדים על בסיס חיל האוויר

תקפו את שדה התעופה. ארכיון (רויטרס)

לראשונה, סוריה הרשמית מודה היום שהמורדים הצליחו לפגוע בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק. על פי דיווח בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא", המורדים ירו שתי רקטות לעבר הנמל והצליחו לפגוע במטוס מסחרי בזמן שחנה על מסלול ההמראה ונפגע קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות שהיו במקום הצליחו להשתלט על הלהבות והנחיתות וההמראות בנמל התעופה מתנהלות כבשגרה. כבר בעבר המורדים התגאו בפגיעות במטוסים, אך הידיעות לעולם לא אושרו על ידי הממשל.

ממשיך במאבק. אסד (AP)

במקביל, גם צבאו של אסד המשיך להפציץ היום מספר יעדים של ארגוני המורדים, והרגו לוחמים מארגון "ג'בעת' אל-נוסרה". בנוסף, מקור צבאי מכוחות אסד אמר לסוכנות הידיעות כי כוחות הצבא הסורי הצליחו למנוע התקפה של מורדים על בסיס חיל האוויר "אבו דוח'ור".

על פי המקור, מלבד הריגתם של המורדים שפתחו במתקפה על הבסיס, כוחות אסד גם חיבלו ברכוש רב שהיה בידי המורדים. הכוחות המשיכו לתקוף מעוזים של המורדים בערים רבות במחוז חומס כנקמה על ההתקפה, וגם במחוז חמה הצפוני פתחו כוחות אסד במבצע כנגד בסיסי מורדים, ודווח על הרוגים רבים בקרב כוחות האופוזיציה.