חמושים פרצו לארמון הנשיאות בתימן

מורדים חות'ים השתלטו על ארמון הנשיאות בצנעא על רקע גל המהומות שפוקד את תימן בשבועות האחרונים. בכירי ממשל דיווחו כי הנשיא, שנמצא במתחם בעת המתקפה, נמצא בחיים ושלומו טוב

חמושים מכוחות המורדים החות'ים השתלטו היום (שלישי) על ארמון הנשיאות בתימן. ההשתלטות אירעה בשעה שהנשיא, עבד-ראבו מנסור, שהה במתחם שבצנעא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עדי ראייה במקום דיווחו כי החמושים השתלטו על רכבים משוריינים והציבו שומרים בכניסות לארמון. בכירים בממשל התימני מסרו כי "הנשיא נמצא במגוריו ושלומו טוב". אחת השרות בממשלה צייצה בחשבון הטוויטר שלה כי המורדים, המשתייכים לעדה השיעית, התמקמו בבתים סמוכים לארמון ומנהלים קרב ירי עם אנשי משמר הנשיא.

גל המהומות הנוכחי הוא החמור ביותר מאז השתלטות החות'ים - קבוצת שבטים הקשורה לזרם השיעי באסלאם, על חלקים מהבירה וצפון המדינה. המורדים החות'ים התקיפו אתמול את שיירתו של ראש הממשלה חאלד באהה אחרי פגישה עם הנשיא ונציגי השבטים.

הממשל בתימן רעוע מאוד מאז ההתקוממות ב-2011 שהובילה לסילוקו של הנשיא עלי עבדללה סאלח. תימן מחולקת בימים אלה לאזורי שליטה שבטיים, חלקם סונים, חלקם חות'ים. מדינות רבות באזור, בהן גם ערב הסעודית ואירן מעורבות בשפיכות הדמים במדינה, שהפכה בשל חוסר היציבות לקרקע פוריה לארגוני טרור דוגמת זרוע אל-קעידה.