רוסיה לחיזבאללה: "הוציאו את כוחותיכם מסוריה"

סגן שר החוץ הרוסי מסכם ביקור בן ארבעה ימים בביירות בפגישה דווקא עם מזכ"ל ארגון הטרור שלה חסן נסראללה. במהלך פגישתם של האישים ביקש בוגדנוב מחיזבאללה למשוך את כוחותיו מדמשק וזאת כדי למנוע את גלישת האלימות בסוריה לשכנה ממערב

סגן שר החוץ הרוסי מיכאיל בוגדנוב מסכם היום ביקור רשמי בלבנון. ביקור שנמשך ארבעה ימים ובמהלכו הוא הביע את דאגת מוסקווה מגלישת האירועים האלימים מעבר לגבול - ללבנון עצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון הלבנוני א-נהאר מדווח היום שבוגדנוב קרא למזכ"ל החיזבללה למשוך את כוחותיו מסוריה, מהלך שיבלום לדבריו את גלישת האלימות למדינה שגם כך סובלת ממלחמות אזרחים מתמשכת ומדממת בעשורים האחרונים.

ההתערבות של רוסיה, ששומרת על קשרים דיפלומטים עם כל "ציר הרשע" - אירן, משטרו של אסד בסוריה וארגון החיזבאללה נועדה למנוע, על פי ה-נהאר, התדרדרות של האזור כולו למלחמה ואת לבנון לכאוס.

בוגדנוב אמר עוד להנהגה בלבנון ודרכם אולי גם לראשי הקהילה הבינלאומית שמציאת נשק כימי בסוריה ואף שימוש בנשק כזה במהלך הקרבות, אינה מהווה גורם שישנה את התנאים בסוריה ולא יכול להוות תקדים לפעולה של צבאות זרים בשטחה של המדינה. בהצהרה הרשמית אמר בוגדנוב "הביקור נועד לשפר את הקשרים של רוסיה עם המשטר בלבנון".

בעבר דווח באתר FP שרוסיה מודאגת מנפילת בן בריתה במזרח התיכון אסד ומחפשת תחליף. לבנון, אולי, יכולה להיות החלופה המתאימה.