חבר פרלמנט בירדן הודח: "לחץ את ידו של הפושע פרס"

חבר מפלגה אסלאמית בירדן הודח מהמפלגה, לאחר שלטענתה השתתף באירוע שערך הנשיא שמעון פרס ביום העצמאות ה-65 ואף לחץ את ידו. "מעשים כאלה מפרים את עקרונות המפלגה שמתנגדת לנורמליזציה עם היישות הציונית", נאמר בהצהרה מטעם המפלגה

פרס. אירח חבר פרלמנט ירדני? (חדשות 2)

מפלגה ירדנית הדיחה את אחד מחבריה בפרלמנט לאחר שלטענתה השתתף באירוע שארגן הנשיא שמעון פרס ביום העצמאות ה-65 לישראל. כך דיווחה מפי מקורות, סוכנות הידיעות יו.פי.איי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפלגה האיסלמית המרכזית קיבלה את ההחלטה על הדחתו של חבר הפרלמנט מוחמד עשא אדואימה בהצבעה אנונימית, לאחר שלטענתה חקרה את ביקורו האחרון בישראל.

בהצהרה שפרסמה המפלגה הואשם אדואימה כי הוא ביקר ב"ישות הציונית" ולחץ את ידו של "הפושע" פרס. "מעשים כאלו מפרים את עקרונות ויסודות המפלגה שדוחה כל צורה של נורמליזציה עם היישות הציונית", נאמר בהצהרה. מקורות במשרד החוץ הירדני אמרו לאתר "עמון" כי ביקורו של חבר הפרלמנט בישראל לא הוכן על ידי המשרד, אלא על ידי שגרירות ישראל בעמאן.

יחסי הנורמליזציה בין ישראל לירדן מאז הסכם השלום נמצאים תחת מחלוקת במדינה. לאחרונה חתמו 110 מתוך 150 חברי פרלמנט על עצומה לחנינת הרוצח, שירה למוות בקבוצת תלמידות מבית שמש ב-1997 ב"אי השלום בנהריים". הרוצח נידון בבית הדין הצבאי הירדני לעונש של מאסר עולם. אחמד דקמסה, הרג שבע תלמידות מבית הספר אמ"ית ופצע שש אחרות.