תמיכה מטהרן: בכיר אירני נפגש עם אסד

אלאדין בורוג'רדי, יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הפרלמנט האירני, הגיע לביקור נדיר בסוריה - שם הוא מביע תמיכה בנשיא המתנדנד אסד ומבהיר למשטר הנאבק שטהרן מתייצבת לבלימת "המזימה של המערב והציונים להפיל את המשטר ולערער את הריבונות של סוריה"

ראש ועדת החוץ והביטחון של הפרלמנט האירני, אלאדין בורוג'רדי, מבקר בסוריה כדי להפגין תמיכה בממשלו המתנדנד של אסד. הבכיר האירני נפגש היום עם אסד ועם שר החוץ הסורי וואליד אל מועלם ושוחח עמם, על פי סוכנות הידיעות האירנית, על המשבר המתמשך במדינה ודרכי הסיוע שטהרן יכולה לספק לבת בריתה העלאווית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, בורוג'רדי הביע סולידריות עם תושבי סוריה לאור משבר מלחמת האזרחים ואמר שהוא מחזק את ידיו של הנשיא אסד שנאבק ב"מדיניות זרה ועוינת שקשרה קשר להפיל את המשטר במדינה ולהוביל אותה לכאוס".

הבכיר האירני שנמצא בסוריה לביקור בן שלושה ימים "יפעל להפסקת האלימות במדינה ומציאת פתרון פוליטי למשבר", על פי הדיווח בסוכנות הידיעות האירנית.

דובר מועצת העם הסורית, מוחמד ג'יהאד אל לאחאם, דיווח לעמיתו האירני על "פעולותיו של הצבא הסורי למניעת המזימה שנרקמה על ידי ארה"ב, מדינות המערב והציונים, שמטרתה לפגוע בריבונות הסורית ובעצמאות שלה". אל לאחאם הודה לבורוג'רדי על מאמציהן של אירן, רוסיה וסין שמונעות ממדינות המערב "להחריב את סוריה".