דיווח: אבו מאזן יבקש מארדואן שלא להגיע לעזה

יו"ר הרשות הפלסטינית, המבקר בטורקיה ונפגש עם מזכיר המדינה האמריקני, צפוי על פי דיווח בעיתון "אל-חיאת" לפנות לרה"מ הטורקי ולבקשו לבטל את ביקורו ברצועה. הסיבה: הביקור לטענת אבו מאזן יחזק את החמאס

אחרי שלבקשת ארה"ב נדחה ביקורו המתוכנן של ראש ממשלת טורקיה ארדואן בעזה, כעת מבקש ממנו אבו מאזן לבטל את הביקור כדי לא לחזק את חמאס - כך מדווח היום העיתון "אל חיאת", היוצא לאור בלונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, יו"ר הרשות הפלסטינית, השוהה בטורקיה ומקיים שיחות עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ועם ההנהגה הטורקית, יבקש מראש הממשלה הטורקי שלא לבקר כלל ברצועת עזה.

לפני כשבועיים הודיע ארדואן כי הוא דוחה את הגעתו לעזה עד לאחר ביקורו בוושינגטון בחודש מאי, שבמהלכו הוא צפוי להיוועד עם נשיא ארה"ב ברק אובמה - מי שהיה הגורם שדחף להתנצלות הישראלית על פרשת המרמרה.

לא לפגוע ביחסים לאחר הפיוס

על פי הדיווח בעיתון הטורקי "הורייט", ביקורו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי באנקרה עסק בעיקר בניסיון לתחזק את מערכת היחסים בין טורקיה לישראל - שנותרה רעועה למרות הפיוס. האמריקנים, שמאמינים כי לטורקיה חלק מרכזי בתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים, הדגישו בפני ארדואן גם את הצורך לגרום לראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, לבחור בקו מתון יותר.

הגורמים האמריקנים ביקשו מראש הממשלה הטורקי לדחות את ביקורו ברצועת עזה, שהיה אמור להתקיים בסוף החודש, על מנת שלא לפגוע ביחסים ששוקמו זה עתה עם ישראל. הטורקים עצמם כבר הביעו הסכמה עקרונית לדחיית הביקור עוד בטרם הגעתו של קרי לאזור.