דיווח אירני: "צבא ארה"ב יפלוש לסוריה דרך ירדן"

מאות חיילים יישלחו לגבול ירדן-סוריה כבר החודש ועוד אלפים יישלחו לשם במאי, זאת בכדי לפלוש לסוריה - כך מדווחת סוכנות ידיעות אירנית. על פי הפרסום, שר ההגנה האמריקני יבקר השבוע בישראל ובמדינות ערב בכדי לעסוק בנושא הפלישה

בדרכם לירדן? חיילי צבא ארה"ב (דיילי מייל)

הפנטגון האמריקני ישלח מאות חיילים מחטיבת השריון שלו להקים מטה קטן בירדן סמוך לגבול עם סוריה, זאת בכדי לתכנן פעולות צבאיות אפשריות, בהן גם פלישה לסוריה - כך מדווחת סוכנות הידיעות האירנית PressTV.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, המשלחת הראשונה של הכוחות האמריקנים צפויה להגיע לירדן בחודש הנוכחי, אבל רוב החיילים יישלחו לירדן בחודש מאי. המשימה של עשרות אלפי ההחיילים תהיה אחת - פלישה והתערבות במלחמת האזרחים בסוריה דרך אדמת ירדן.

הדיווח של סוכנות הידיעות האירנית מעיד על כך ששר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל חשף אתמול את ההיערכות הצבאית בפני ועדת השירותים הצבאיים של הסנאט, אבל גם הבהיר כי הוא ונשיא ארצות הברית ברק אובמה נזהרים מפני התערבות בסוריה. עוד נכתב בדיווח כי הגנרל מרטין דמפסי הזהיר באותו הדיון כי לשליחה של חיילים אמריקנים לסוריה עלולות להיות השלכות בלתי צפויות.

"נזהר מפני התערבות בסוריה" (רויטרס)
הייגל צפוי להגיע לישראל בסוף השבוע, ועל פי הדיווח האירני, ביקורו בירושלים, כמו גם ביקוריו בערב הסעודית, בירדן, במצרים ובאיחוד האמירויות הערביות, יתמקדו בתיאומים לקראת פלישה אפשרית לסוריה.