תיעוד: פצועים מנשק כימי בו השתמשו כוחות אסד?

יממה לאחר שגורמי אופוזיציה בסוריה דיווחו כי הצבא עשה שימוש בפצצות שהכילו חומר כימי וגרמו להרוגים ופצועים, נחשפות התמונות. בקטע וידאו שהועלה לרשת על ידי נציגי המורדים, מוצגים אזרחים סורים פצועים, שלטענתם נפגעו אתמול באזור חאלב

"הזיות, הקאות וצריבות בעיניים". ארכיון (AP)

אחרי שהמורדים בסוריה וארגוני זכויות אדם דיווחו אתמול על הרוגים ופצועים כתוצאה משימוש בנשק כימי על ידי כוחות אסד באזור חאלב, היום מציגים אנשי האופוזיציה הסורית תמונות שלטענתם מתעדות את הפציעות. בסרטון שעלה לרשת נראים אזרחים סורים, שסובלים מצריבות בעיניים ומפצעים קשים בחלקים שונים של גופם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי אופוזיציה באזור עפרין הסמוך לחאלב טוענים כי מסוקים של צבא אסד הטילו אתמול פגזים שהכילו חומר כימי כלשהו וכתוצאה מכך נהרגו אם ושני ילדיה ו-16 בני אדם נוספים נפצעו. הנפגעים התלוננו על צריבות חזקות בעיניים וקשיים בנשימה, האופיינים לאחר מגע עם חומרים כימיים. זו לא הפעם הראשונה בה מתקבלות במדינה תמונות כאלה ומושמעות טענות מסוג זה.

דיווח: "שרידי נשק כימי נמצאו בדמשק"

אמש דיווח העיתון הבריטי "טיימס" מפי גורמי ביטחון בסוריה, כי לראשונה נמצאו ראיות לשימוש בנשק כימי על ידי צבאו של אסד. על פי הפרסום, דגימות אדמה שהוברחו באופן סודי מאזור דמשק ונבדקו במעבדות בבריטניה איששו את החשש כי בוצע שימוש בנשק בלתי-קונבנציונאלי.

גורמי הביטחון, שסירבו להזדהות, אמרו לעיתון הבריטי כי מדובר ב"הוכחה ראשונה לשימוש בסוג כלשהו של נשק כימי בסוריה". על פי הדיווח, דגימות האדמה, שנלקחו והועברו לבריטניה במבצע חשאי, נאספו מאזורי הקרבות הסמוכים לדמשק.

טרם נקבע מי מהצדדים עשה את השימוש, אך החוקרים שבדקו את הדגימות טוענים כי ברור "מעל לכל ספק סביר" כי מדובר בנשק כימי, ככל הנראה בגז העצבים סארין.