אבו מאזן קיבל את התפטרות רה"מ פיאד

ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד הגיש ליו"ר הרשות את התפטרותו באופן רשמי ואבו מאזן קיבל את הצעד וביקש ממנו להישאר בתפקיד עד להקמת ממשלה חדשה. עזיבתו של פיאד את התפקיד מגיעה לאחר חודש מתוח ברשות, בעקבות התפטרותו של שר האוצר הפלסטיני

סכסוך עם אבו מאזן. פיאד (AP)

לאחר הדיווח שלשום על התפטרות של ראש הממשלה הפלסטיני, נפגש היום סלאם פיאד עם יו"ר הרשות אבו מאזן והגיש לו את בקשת ההתפטרות. גורם פלסטיני רשמי אמר כי אבו מאזן ביקש מפיאד להישאר בתפקיד עד להקמת ממשלה חדשה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

התפטרותו של פיאד מגיעה על רקע המחלוקות שנתגלעו בינו לבין יו"ר הרשות בנוגע למדיניות הממשלה, דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס שלשום. דובר במשרדו של ראש הממשלה הפלסטיני הכחיש אז את הדיווחים, שלפיהם התפטרותו נבעה בעקבות רצונו של אבו מאזן להכשיל את פיאד בשל חילוקי דעות פוליטיים בין השניים.

כאב ראש ליו"ר הרשות (רויטרס)

במערב הפעילו לחץ להשארתו של פיאד

במהלך שנות כהונתו, זכה פיאד לתמיכתן של ממשלות המערב, שנתפס בעיני רבים כמנוע עיקרי בהקמת מדינה פלסטינית בשטחי הגדה. בימים האחרונים הפעילו גורמים שונים באירופה ובארה"ב לחצים על פיאד שיחזור בו מההתפטרות וקראו לאבו מאזן שלא לקבלה.

גורמים ברשות הפלסטינית סבורים כי עזיבתו של פיאד את התפקיד עלולה להרע ליחסים בין מדינות המערב ליו"ר הרשות אבו מאזן, בגלל ההערכה הרבה שלה זוכה ראש הממשלה הפלסטיני.

היחסים בין השניים הידרדרו בחודש שעבר, לאחר התפטרותו של שר האוצר הפלסטיני, שעזב את התפקיד על אף התנגדותו העזה של יו"ר הרשות. אבו מאזן הביע זעם רב על החלטת פיאד, שהודיע לשר האוצר כי הוא מקבל את התפטרותו.