דיווח: שלושה הרוגים משימוש בנשק כימי בסוריה

פעילי ארגון לזכויות אדם אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי השלושה, אם ושני ילדים, מתו כתוצאה משימוש בנשק בלתי-קונבנציונאלי על ידי צבא אסד באזור חלב. "הפצועים סבלו מהקאות, כוויות וצריבות בעיניים", אמרו רופאים שהעניקו טיפול ל-16 פצועים נוספים

"הזיות, הקאות וצריבות בעיניים". ארכיון (AP)

לאחר הדיווח הבוקר בטיימס הבריטי, שלפיו נמצאו לראשונה ראיות לשימוש בנשק כימי בידי כוחות אסד, ציטטה סוכנות הידיעות רויטרס גורמים בארגון לזכויות אדם בסוריה, שאמרו כי אישה ושני ילדים נהרגו ו-16 בני אדם נוספים נפצעו באזור חלב שבצפון המדינה, כתוצאה מירי פצצות גז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיווח, צוטטו רופאים שכפי הנראה העניקו טיפול לפצועים, שאמרו כי הם "סבלו מהזיות, הקאות וצריבות בעיניים". בתוך כך, ממתין בקפריסין צוות מומחים מטעם האו"ם לאישור, כדי לחקור טענות קודמות על שלוש התקפות נשק כימי בסוריה.

דיווח: "שרידי נשק כימי נמצאו בדמשק"

הבוקר דיווח העיתון הבריטי "טיימס" מפי גורמי ביטחון בסוריה, כי לראשונה נמצאו ראיות לשימוש בנשק כימי על ידי צבאו של אסד. על פי הפרסום, דגימות אדמה שהוברחו מאזור דמשק ונבדקו במעבדות בבריטניה איששו את החשש כי בוצע שימוש בנשק בלתי-קונבנציונלי.

גורמי הביטחון, שסירבו להזדהות, אמרו לעיתון הבריטי כי מדובר ב"הוכחה ראשונה לשימוש בסוג כלשהו של נשק כימי בסוריה". על פי הדיווח, דגימות האדמה, שנלקחו והועברו לבריטניה במבצע חשאי, נאספו מאזורי הקרבות הסמוכים לדמשק.

טרם נקבע מי מהצדדים עשה את השימוש, אך החוקרים שבדקו את הדגימות טוענים כי ברור "מעל לכל ספק סביר" כי מדובר בנשק כימי, ככל הנראה בגז העצבים סארין.