דרמה במשפט מובארק: השופט התפטר

לאחר שבית הדין במדינה קיבל בחודש ינואר את ערעורו של הנשיא לשעבר - החל הבוקר משפטו החוזר בגין אחריותו להרג מפגינים במהלך המהפכה בשנת 2011, שהגיע לאקדמיית המשטרה לקראת פתיחת הדיון. זמן קצר לאחר מכן החליט השופט להעביר את התיק לטיפול בית הדין לערעורים במדינה

חשש ממהומות בקהיר בעקבות התפטרותו של השופט בדיון בעניינו של נשיא מצרים לשעבר, חוסני מובארק. השופט פסל עצמו הבוקר מלשבת בדין והעביר את הטיפול בתיק לבית משפט לערעורים במדינה. טרם נקבע מועד לדיון נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטלוויזיה הממלכתית במצרים מדווחת כי נשיא מצרים לשעבר, חוסני מובארק, הגיע היום לאקדמיית המשטרה שבפאתי קהיר לקראת פתיחת משפטו החוזר בגין אחריותו להרג מפגינים במהלך ההתקוממות במדינה בשנת 2011.  הבוקר פורסמו תמונות של מובארק, בן 84, כשהוא מובל על מיטת בית החולים אל תוך אולם הדיונים באקדמיית המשטרה ולבוש באימונית לבנה.

בחודש ינואר, כחצי שנה לאחר שנשלח למאסר עולם, קיבל בית המשפט במצרים את ערעורו של מובארק, והחליט לקיים משפט חדש בגין מעורבותו בהרג מפגינים בימי מהפכת הלוטוס בינואר 2011. משפט חוזר ייערך גם למי שכיהן בתפקיד שר הפנים באותה התקופה, חביב אל-עאדלי.

בחודשים האחרונים חלה הידרדרות נוספת במצבו של מובארק, והוא הועבר מספר פעמים לבית החולים על מנת לקבל טיפול רפואי. בפעם האחרונה שזה קרה, העברתו מן הכלא בוצעה בעקבות מעידתו במקלחת - ופציעתו בפלג גופו התחתון. ואולם, לכל אורך התקופה, ערעורו נידון בבית המשפט המצרי - ולפני כשלושה חודשים הגיעה תשובתו של בית המשפט, שלפיה יש לדון מחדש בהרשעתו ובעונש שהוטל עליו.

ב-2 ביוני 2012 ניתן גזר הדין על מובארק ועל אל-עאדלי. הנשיא המודח קיבל את גזר דינו באופן קשה מאוד - ומצבו הבריאותי הידרדר. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה אז כי במסוק בדרך לכלא "טורה", שאליו נשלח לאחר המשפט, הוא החל לסבול מ"משבר רפואי" - וקיבל טיפול.