משבר ברשות: רה"מ התפטר מתפקידו

ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, הגיש את התפטרותו ליו"ר הרשות אבו מאזן בעקבות מחלוקת קשה שנגלעה בין השניים, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. ההודעה על עזיבתו של פיאד מגיעה לאחר חודש מתוח ברשות הפלסטינית, בעקבות התפטרותו של שר האוצר

סכסוך עם אבו מאזן. פיאד (חדשות 2)

ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, הודיע הלילה ליושב-ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, על התפטרותו, זאת לאור מחלוקות שנתגלעו בין השניים בנוגע למדיניות הממשלה - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בשלב זה לא ידוע האם אבו מאזן, שקיבל את הודעת ההתפטרות בזמן שעשה את דרכו בחזרה לגדה המערבית מירדן, אישר את בקשתו של פיאד לסיים את תפקידו. בינתיים, דובר במשרדו של ראש הממשלה הפלסטיני הכחיש את הדיווחים לפיהם התפטרותו נבעה בעקבות רצונו של אבו מאזן להכשיל את פיאד בשל חילוקי דעות פוליטיים בין השניים.

במהלך שנות כהונתו, זכה פיאד לתמיכתן של ממשלות המערב, שנתפס בעיני רבים כמנוע עיקרי בהקמת מדינה פלסטינית בשטחי הגדה. גורמים ברשות הפלסטינית סבורים כי עזיבתו של פיאד את התפקיד עלולה להרע ליחסים בין מדינות המערב ליו"ר הרשות אבו מאזן.

היחסים בין השניים הידרדרו בחודש שעבר, לאחר התפטרותו של שר האוצר הפלסטיני, שעזב את התפקיד על אף התנגדותו העזה של יו"ר הרשות. אבו מאזן הביע זעם רב על החלטת פיאד, שהודיע לשר האוצר כי הוא מקבל את התפטרותו.