קשה לצפייה: חיסול האימאם המקורב לאסד בדמשק

חיסולו של השייח' מוחמד סעיד רמדאן אל בוטי עורר סערה בסוריה. המורדים טוענים שאסד הוא זה שרצה במותו של האימאם שנחשב למקורבו, אנשיו של הנשיא הסורי טוענים שאלו דווקא המורדים שרצו במותו של האיש שליווה את שלטון המשפחה העלאווית. סרטון שהועלה לרשת שופך אור על האירוע הקשה

איך חוסל האימאם המקורב לנשיא אסד? סרטון חדש שמראה את רגעיו האחרונים של מוחמד סעיד רמדאן אל בוטי עשוי לשפוך אור על נסיבות מותו המסתורי. השייח' שהיה לסמכות הרוחנית בסוריה ואחת הדמויות המוכרות בעולם המוסלמי חוסל בזמן העביר דרשה במסגד במסגד בדשמק לפני כשלושה שבועות ומאז אנשיו של אסד והמורדים מאשימים איש את רעהו בחיסול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שפורסם היום, ניתן לראות את אל רמדאן שמופתע במהלך הדרשה מפיצוץ עז. בתמונות, שחלקן קשות לפצייה ניתן לראות שהפיצוץ עצמו הכה בשייח', אבל לא חיסל אותו. אחרי שהאיש התעשת, מופיעה בסרטון דמות עם מדים שמתקרבת לרמדאן וכנראה, אותה הדמות או אותו האיש - מוודא הריגה ויורה בראשו של השיח - כך לפחות מדווחת רשת אל ערבייה שמעלה את הסברה שאחד מאנשיו של אסד - האיש במדים, מאשר את הסברה שהמנהיג הסורי המתנדנד הוא זה שאחראי לחיסול.

מוחמד סעיד רמדאן אל בוטי היה אחת הדמויות האהודות בסוריה, למרות היותו בן לזרם הסוני, גם ההנהגה העלאווית קיבלה אותו כמנהיג רוחני שליווה את שלטונה של משפחת אסד במשך שנים. גם מחוץ לגבולותיה של סוריה ראו בו כאחת הדמויות המרכזיות בהנהגה הרוחנית המוסלמית העולמית.

המנהיג הפצוע, השבוע (יוטיוב)

מנהיג המורדים הפצוע: אמשיך לרדוף את אסד

בסרטון נוסף שמתפרסם היום ניתן לראות את ריאד אל אסד - המפקד של הכוחות המורדים, שנפל גם הוא קורבן לניסיון חיסול לפני מספר שבועות, בסרטון ממיחטת חוליו. המנהיג שרגלו נקטע שוכב בבית החולים ואומר כי "גם אם תשאר לי רק אצבע אחת - אני אדרוס את הנשיא באצבע הזו".