דיווח: מצרים תפסה ספינת נשק בים סוף

ספינה ועליה 45 טונות של אמצעי לחימה ותחמושת נתפסה היום על ידי חיל הים המצרי בים סוף, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס מפי מספר גורמי ביטחון במדינה. על פי הדיווח, הספינה ועליה שבעה אנשי צוות, נלקחה לנמל סמוך. ההערכה היא כי מקור הספינה הוא באירן

ספינת נשק נתפסה בים סוף (חדשות 2)

כוחות של חיל הים המצרי תפסו אוניה שנכנסה למים הטריטוריאליים שלה, כשעל סיפונה כמויות גדולות של אמצעי לחימה ותחמושת, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס מפי מספר גורמי ביטחון במדינה. ההערכות הן כי מקור הספינה הוא באירן, אך עד כה לא התקבל לכך כל אימות ולא ברור לאן היו מועדות פניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, הספינה, כשעליה לפחות שבעה אנשי צוות, עגנה במשך שבוע במים בינלאומיים בטרם הגיעה למצרים. ספינות של חיל הים המצרי ליוו את הספינה אל תוך נמל הסמוך לעיר הורגאדה שבגדה המערבית של ים סוף. עם עגינתה של הספינה בנמל נלקחו אנשי הצוות לחקירה. על פי העיתון המצרי "אסוואת מסרייה", על סיפון הספינה נתפסו 45 טונות של אמצעי לחימה ותחמושת, בהם גם מוקשים, רובים אוטומטיים ורימוני יד.

שעות לאחר שהתקבל הדיווח הראשוני, מצרים הגיבה באופן רשמי לדיווח. בהודעה שפרסם דובר מטעם הצבא נאמר כי האוניה נשאה דגל של טוגו וכי היא שייכת לחברת אבטחה ימית פרטית. "החברה מספקת שירותי אבטחה לספינות שעוברות באזורים מסוכנים, בייחוד לאור העלייה בתקיפות הפיראטים בדרום ים סוף וסמוך לחוף של סומליה". הוא הוסיף כי "הנשק והתחמושת שנמצאו על הספינה מתאימים לאופי העבודה של חברת האבטחה".

מספר כלי תקשורת במצרים דיווחו כי ספינת הנשק הגיעה דווקא דרך נמל אילת, ועשתה את דרכה לאחת ממדינות אפריקה, אך גורמים בישראל דוחים את הטענות על הסף. ההערכה המרכזית היא כי מקור הספינה הוא אירן, אך במערכת הביטחון לא יודעים בשלב זה לומר בדיוק מה היה על הספינה. בעת האחרונה נתפסו במצרים מספר משלוחי נשק ימיים, כשמטרת רובם הייתה הברחת אמצעי לחימה לחצי האי סיני.