התיירים שעוכבו בירדן שבו ארצה

21 ישראלים, ובהם מספר ילדים, עוכוב במעבר הגבול הירדני במשך קרוב ליממה, לאחר שהשוטר שליווה אותם בטיולם - מת במפתיע והיום נמצאה גופתו. "אנו ממתינים לחקירה נוספת מטעם הרשויות הירדניות", סיפר אחד מהם, אך הערב התאפשר שחרורם והם שבו לישראל

סוף טוב לפרשת התיירים הישראלים שנתקעו בירדן: אחרי קרוב ליממה שבה עוכבו 21 מטיילים, לאחר שהשוטר המקומי שליווה אותם בטיול נעלם במפתיע, שבו הערב הישראלים ארצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם מציאת גופתו של השוטר המקומי, עוכבה קבוצת המטיילים ולטענתם, במשך קרוב ליממה, לא נוצר עמם קשר מטעם שום גורם ישראלי, אלא ביוזמתם. יהודה רוט, אחד המטיילים שעוכבו במדינה, גולל בשיחה עם חדשות 2 את שאירע: "אנחנו נמצאים במעבר הגבול החל מהיום בשעות הצהריים", פתח את דבריו, "מאז לא דיברו איתנו ולא יצרו עמנו קשר". הוא הוסיף, כי הקבוצה שעמה הוא נמנה נחקרה פעם אחת, אך חבריה נאלצו להמתין לחקירה מטעם נציג ירדני נוסף.

מעוכבים במעבר הגבול. ארכיון (רויטרס)

"אנו מקווים שהנציג מרבת-עמון יגיע בזמן הקרוב כדי לדבר איתנו", אמר רוט הערב, והרגיע כי "מדובר בנהלים. אין חשדות או טענות כלשהן נגדנו". המטייל הישראלי שעוכב במעבר הגבול הירדני סיפר כי הקבוצה פנתה למשרד החוץ וגורמים שונים בארץ, אך עד כה טרם פגשו בנציג ישראלי. "מי שדאג לנו עד עכשיו הוא מנהל המסוף הישראלי".