סימן חיים מדאיג: הישראלים שנלחמים בשורות דאע"ש נחשפים לראשונה

שני צעירים, תושבי הכפר יפיע שבצפון, חצו את הגבול הסורי דרך טורקיה לפני מספר חודשים ומאז נעלמו עקבותיהם. בימים האחרונים החלו לפרסם תמונות וסרטונים, שבהם הם נראים כלוחמים מן המניין בשורות ארגון הטרור האכזרי. "אוהבים את הנשק ואת הג'יהאד", הם אומרים

הצעירים בסוריה, ארכיון (פייסבוק)

לפני מספר חודשים טסו ארבעה צעירים ערבים-ישראלים מהכפר יפיע שבצפון הארץ לטורקיה במטרה לחצות את הגבול לסוריה ולהצטרף לכוחות הלוחמים במדינה רוויית הקרבות. אחד שניים מהם חזרו ארצה, ואילו הקשר עם השניים הנותרים נותק. כעת הם מפרסמים לראשונה את תמונותיהם - הפעם כלוחמים מן המניין של ארגון המדינה האסלמית, דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לחדשות 2 Online נודע מגורם המקורב לשניים, כי בימים האחרונים הם הפכו לפעילים יותר בפייסבוק, לשם החלו להעלות תמונות שלהם, שבהן הם מתועדים נושאים נשקים אוטומטיים ונלחמים בשורות ארגון הטרור האכזרי, שמטיל בשנה האחרונה את אימתו של שטחים נרחבים בעירק ובסוריה.

בחשבון הפייסבוק של אחד מהם, שככל הנראה הפך להיות פעיל בימים האחרונים, הוא מעלה תמונות שלו עם חברו וסטטוסים שבהם הוא מביע את אהבתו לנשק שאותו הוא נושא, לג'יהאד וללחימה העזה. באחד הסרטונים שהעלה לרשת החברתית, הוא מצלם את חיילי האו"ם המסיירים בין גבול סוריה לישראל. "תראו את הגבול של היישות הציונית", הוא אומר בקטע הקצר.

חמושים ומסוכנים, הצעירים נלחמים (פייסבוק)

ארבעת החברים נסעו לטורקיה לפני מספר חודשים. כבר לאחר יום אחד שב אחד מהם לארץ והודיע למשפחות כי יתר חבריו נעדרים. בהמשך התברר כי השלושה חברו לדאע"ש, חודש לאחר מכן חזר החבר השלישי. הוא נעצר ונחקר בחשד להשתייכות לארגון הקיצוני.

בזמן שחלף הביעו בני המשפחה של שני הצעירים שנעלמו דאגה רבה לגורלם, זאת לאחר שמספר ערבים-ישראלים שהצטרפו לקרבות נהרגו בלחימה. סימן החיים שפרסמו השניים עשוי לעודד את קרוביהם, אך מעיד על הצעד הקיצוני שבו נקטו, צעד שממנו אין דרך חזרה.