הליגה הערבית תתמוך צבאית במורדים

פסגת הליגה אישרה לתמוך במורדים הסורים צבאית. במקביל, גוברות הקריאות לארגונים אזוריים ובינלאומיים להכיר במורדים הסורים כנציגיו הבלעדיים של העם הסורי. מוקדם יותר מנהיג האופוזיציה הסורית נאם בפני פסגת הליגה וביקש מארצות הברית "סוללות פטריוט לצרכי הגנה"

המורדים בסוריה, ארכיון (AP)

המדינות החברות בליגה הערבית אישרו לספק תמיכה צבאית למורדים הסורים הלוחמים בצבא אסד, כך על פי טיוטת הצהרה שהגיעה לידי סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פסגת הליגה הערבית נפגשה היום בקטאר והאיצה ארגונים אזוריים ובינלאומיים להכיר באופוזיציה הסורית כנציגה הלגיטימית הבלעדית של העם הסורי, כך על פי מסמך הטיוטה.

"ביקשנו מארה"ב סוללות פטריוט", אל-חאטיב (רויטרס)

אל-חאטיב: "לא רוצים להילחם - אלא להגן"

מוקדם יותר היום, ייצג לראשונה מנהיג האופוזיציה הסורית מועז אל-חאטיב את סוריה באופן רשמי בפסגת הליגה הערבית ה-24 שהתקיימה היום בדוחא, קטאר. בנאום ארוך ונרגש הוא פירט את מאבקם הממושך של המורדים בכוחות אסד.

הוא ציין כי בידי המורדים כלי נשק מועטים להילחם בצבאו של אסד, שמחזיק מטוסים, מסוקים וטילים רבים. אל-חאטיב קרא לאומות המאוחדות לפעול ולקחת חלק משמעותי ביותר בניסיון להביא לסיום הסכסוך בן השנתיים בסוריה, והאשים את שלטון אסד בסירוב לפתור את המשבר.

בהמשך ציין אל-חאטיב כי שוחח לאחרונה גם עם מזכיר המדינה האמריקני הטרי, ג'ון קרי, וביקש ממנו לסייע בהגנה על האזרחים הסורים, על ידי הצבת סוללות טילי פטריוט בצפון סוריה, כנגד טילי הסקאד שמשגרים כוחות אסד.

"ביקשתי מקרי להרחיב את המטריה האווירית של הפטריוט ולכסות את צפון סוריה, והוא הבטיח ללמוד את הנושא", הבהיר אל-חאטיב, שהתייחס להחרבת מערך ההגנה האווירי של כוחות נאט"ו שנשלח בשנה שעברה לאזור טורקיה.