מנהיג צבא סוריה החופשית נפגע בפיצוץ מטען ברכבו

דובר "צבא סוריה החופשית" אמר כי ריאד אל אסד נפצע ברגלו בניסיון התנקשות, כשמטען חבלה התפוצץ במכונית שבה נסע ליד דיר א-זור. הוא הועבר לקבלת טיפול רפואי בטורקיה. "לא משנה את מי הם יהרגו ומה הם ישמידו, ההתקוממות נגד המשטר תימשך", הכריז הדובר

מפקד צבא "סוריה החופשית" ריאד אל אסד נפגע בפיצוץ מטען חבלה ברכבו והועבר לקבלת טיפול בטורקיה. דובר של צבא סוריה החופשית אמר לרשת אל ערביה כי "הניסיון של הנשיא בשאר אסד להרוג את ריאד אל אסד התבצע במטרה להעניש את תושבי האזורים במזרח המדינה המוחזקים בידי המורדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריאד אל אסד, העומד בראש כוחות המורדים הפועלים במדינה, נפגע בפיצוץ שאירע ליד העיר דיר א-זור ודובר צבא סוריה החופשית אמר כי הוא סובל מפציעה ברגלו. "הוא כרגע מטופל מחוץ לשטח סוריה - בבית חולים בטורקיה", אמר הדובר, שהוסיף כי עדיין לא ברור אם הפצצה הוטמנה ברכבו של אל אסד או שהיא הושלכה לעבר שיירת המכוניות שבה נסע.

"לא משנה את מי הם יהרגו ומה הם ישמידו, ההתקוממות נגד המשטר תימשך", אמר הדובר בהתייחסו לכוחות הנשיא אסד ומלחמתם במורדים. 

כוחות אסד ירו טילים כימיים? (סוכנות הידיעות הסורית)

המורדים: כוחות אסד ירו טילים כימיים

במקביל, טוענים היום גורמים באופוזיציה הסורית כי כוחות צבא אסד ירו מספר טילים המכילים ראש נפץ כימי אל עבר כוחות המורדים, שהקיפו בסיס צבאי סמוך לעיירה אדרה בפאתי דמשק.

על פי הדיווח, שני לוחמים מקרב המורדים נהרגו ו-23 בני אדם נוספים נפגעו בדרגות שונות. "הרופאים שטיפלו בפצועים מניחים כי הטילים הכילו זרחן הפוגע במערכת העצבים וגורם לחוסר איזון בגוף ולאיבוד ההכרה", סיפר פעיל האופוזיציה הסורית מוחמד אל-דומאני, לסוכנות הידיעות רויטרס. "שני הלוחמים שנהרגו היו קרובים מאוד לאזור בו נפלו הטילים והם מתו במקום", הסביר אל-דומאני, שטיפל בפצועים שפונו לעיר דומא, הסמוכה למקום הנפילה.

בשבוע שעבר דיווחו גורמים במשטר אסד כי 26 בני אדם נהרגו בהתקפה כימית של המורדים באזור העיר חלב. משטר אסד והאופוזיציה הסורית מחליפים ביניהם האשמות הדדיות בנוגע לשימוש בנשק כימי כחלק ממלחמת האזרחים העקובה מדם המתנהלת במדינה זה יותר משנתיים.

 

זליגת הירי מסוריה לשטח ישראל נמשכת

אתמול אירעה שוב זליגת ירי מכיוון מוצב על הגבול בצד הסורי לעבר שטח ישראל, כשאש נורתה על סיור של צה"ל בדרום הרמה. כוח צה"ל איתר את העמדה ממנה בוצע הירי והגיב בירי טיל - שהשמיד את העמדה. לא היו נפגעים בצד הישראלי, אך נראה שכמה סורים נפגעו.

האירוע הזה הצטרף לירי נוסף שבוצע שלשום, אז זיהו בצה"ל צרור יריות שנורה מכיוון הצד הסורי של רמת הגולן ופגע ברכבי סיור שנעו על גדר הגבול במרכז רמת הגולן. בשני המקרים נראה שהירי לא היה מכוון, ובכל זאת, לאחר שבוצע ירי שני בתוך יממה לשטח ישראל הוחלט בצה"ל להשיב באש.

ראש הממשלה נתניהו וראש המטה לביטחון לאומי יעקב עמידרור הודו במהלך סוף השבוע כי הידרדרות המצב בסוריה ואיבוד השליטה באסד על המצב בארצו היו השיקול המכריע שהביא את נתניהו להתנצל בפני ארדואן ולהביא לסיום הסכסוך הארוך עם טורקיה שגובלת אף היא בסוריה.