קו המוצבים הסורי בגבול עם ישראל מתפורר

ביום שבו צה"ל משיב באש לעבר עמדה סורית, מתאפשרת הצצה נדירה לצד השני: המורדים השתלטו על רוב המוצבים של צבא אסד, והם מציגים את המחפורות שהכין הצבא ליום עימות עם ישראל. צפו

בעוד הלחימה בסוריה ממשיכה לזלוג גם היום לעבר ישראל, מן העבר השני של הגבול נחשפת ההתפוררות של היערכות הצבא הסורי לאורך הגבול.

חלק גדול ממערך המוצבים הקדמי של צבא אסד נפל בידי המורדים. באחד מהם, ממש מול הגדר הישראלית, הציגו הלוחמים את רשת המנהרות שנחפרה במקום. את המנהרות הללו תכננו האירנים, והם נמתחות לאורך קו הפסקת האש. הצבא הסורי חפר אותן לאפשרות של עימות צבאי עם ישראל.

צה"ל הגיב היום בירי טיל נ"ט מסוג תמוז לעבר העמדה הסורית ממנו נורתה היום ואתמול אש לעבר סיור של צה"ל. אחרי ירי הטיל הישראלי, חזרו המורדים לכרסם בשארית העמדות של דיוויזה 5 הסורית בדרום הגולן.

יעלון מאיים

כוח המורכב ברובו מחסידי אל קאעידה, מקרב המיליציה של חזית אל-נוסרה, תפס את מבואות הכפר הגדול סחמת ג'ולן. המורדים כבשו לא רק את המבנים ששימשו את הצבא, אלא גם נגמ"שים וציוד אחר.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס היום לאירועי הירי האחרונים ברמת הגולן. "כל הפרה של ריבונות וירי מסוריה יענו באופן מיידי בשיתוק מקורת האש - כאשר מזהים אותם", הבהיר שר הביטחון. "אנחנו רואים את המשטר הסורי כאחראי לכל הפרת ריבונות שכזו - לא נאפשר לצבא הסורי או לכל גורם אחר להפר את ריבונות ישראל, אם זה בירי או בכל אמצעי אחר".