חמאס: "התנצלות נתניהו בפני טורקיה - ניצחון". ארדואן יגיע לעזה

איסמעיל הנייה, ראש ממשלת חמאס אמר כי התנצלות ישראל בפני טורקיה היא ניצחון. הוא ציין כי בקרוב ארדואן יגיע לרצועת עזה והבהיר כי הוא מאמין שישראל תמלא את הבטחה להסיר את הסגר. מארגן המשט לעזה: המאבק שלנו יימשך

ארדואן והנייה. "ניצחון לאנקרה" (רויטרס)

ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה אמר כי התנצלות ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני טורקיה היא בגדר "ניצחון לאנקרה". הוא ציין כי הוא בטוח שאם ישראל הבטיחה לטורקיה להסיר את המצור על רצועת עזה, אזי ההבטחה תקוים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, הוא חשף בריאיון לרשת CNN הטורקית כי ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן יבקר בקרוב ברצועת עזה, אך לא ציין את מועד הביקור. ראש ה-IHH, הארגון שהוציא את משט המרמרה לעזה ציין הבוקר כי המאבק על הסגרת הסגר הימי של הרצועה יימשך.

לדברי ראש הארגון בולנט ילדרים, אנשיו ימשיכו להיאבק עד שיוסר סופית המצור הימי על רצועת עזה. "ההתנצלות לא תבטל את העתירה התלויה בבית הדין הבינלאומי", ציין ואמר כי ישראל ביצעה מעצרים לא הוגנים לאחר הפשיטה.

"רק חברים אמיתיים מסוגלים להתנצל"

שגריר טורקיה בארה"ב נאמיק טאן אמר כי שתי המדינות מוכנות להתחיל דף חדש. "שורשים עמוקים, ידידות חזקה והיסטורית בין שני העמים, הביאו להתנצלות ולפתיחת הדלת לטורקיה וישראל לנוע קדימה", הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו.

דובר הפרלנמט הטורקי התייחס גם הוא להתנצלות ואמר כי לאנקרה לא תהיה בעיה עם אף מדינה אם היא לא תהווה עליה איום. "פתרון הבעיה חשוב מאוד בכל הקשור לשיקומו של שלום באזור. לא היו לנו בעיות עם ישראל וגם עכשיו אין בעיות. הבעיה הייתה במדיניות שגויה, ולטורקיה יש זכות להגן על זכויותיה".

ישראל התנצלה בפני טורקיה - הסיקור המלא:

איילון: "ליברמן הופך ללא רלוונטי מבחינה פוליטית"

מארגן משט המרמרה: "המאבק עוד יימשך"

ליברמן: "ההתנצלות היא שגיאה חמורה"

טורקיה מגיבה: "קיבלנו את כל מה שרצינו"

ישראל התנצלה בפני טורקיה, היחסים ישובו לסדרם

הוידאופדיה: משט המרמרה