המורדים הסוריים כובשים שטחים בגולן סמוך לגבול עם ישראל

ארגוני המורדים בסוריה כובשים עוד ועוד שטחים בגולן הסורי, סמוך לגבול עם ישראל. במקביל, המנהיג העליון של אירן אייתולה חמינאי אומר כי אם ישראל תממש את איומה הצבאיים נגד טהרן - אירן תשמיד את חיפה ואת תל אביב

המורדים הסורים כבשו מספר עיירות בסמוך לגבול עם ישראל ברמת הגולן במהלך היממה האחרונה, כך טוענות כמה קבוצות מורדים בסוריה. במקביל, המנהיג העליון של אירן עלי חמינאי אומר כי אם ישראל תממש את איומיה הצבאיים נגד אירן - הצבא האירני יחריב את תל אביב וחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תקפנו כמה עמדות ממשל ובמקביל הצבא הסורי ממשיך להפציץ אזרחים באזור. אנחנו ממשיכים לפעול כדי לכבוש עוד עיירות באזור", אמר דובר ארגון "השאהידים של הירמוך", ארגון המורדים העיקרי שפועל בחלקו הסורי של רמת הגולן.

ארגון בריטי שמפקח על מלחמת האזרחים בסוריה אומר שהמורדים כבר כבשו כמה עיירות בגולן, לא רחוק מקו הגבול עם חלקו הישראלי של הגולן. על פי עדויות לפחות 150 בני אדם נמלטו מהאזור לעבר הגבול הלבנוני, מצפון לגולן, דרך החרמון הסורי.

 חמינאי: "נמחק את תל אביב"

קודם לכן אמר מנהיגה העליון של אירן, האייתולה עלי חמינאי, בתגובה לדברי ראש הממשלה נתניהו והנשיא אובמה אמש בירושלים: "אירן תמחק את תל אביב ואת חיפה מעל פני האדמה אם הציונים יתקיפו את הרפובליקה האיסלאמית".

מאיים. עלי חמינאי, ארכיון (AP)

"אלו ימים בהם המנהיגים הציוניים מאיימים לשגר מתקפה צבאית, אבל הם בעצמם יודעים שאם הם יעשו, גם את הטעות הקטנה ביותר, הרפובליקה האיסלאמית תמחק את תל אביב ואת חיפה מעל פני הקרקע". את הדברים אמר חמינאי בטהרן בנאום ששודר בשידור ישיר בטלוויזיה האירנית.

האייתולה חמנאי גם התייחס למגעים הדיפלומטים ואמר שהוא לא אופטימי לגבי ההצעות שהוא שומע לשיחות ישירות עם ארה"ב בנוגע לתכנית הגרעין האירנית, חמנאי אמר שלדעתו וושינגטון לא באמת רוצה להגיע לפתרון "אני לא אופטימי בנוגע לשיחות. מדוע? מפני שהעבר מוכיח שהאמריקנים לא מנסים להגיע בשיחות לפתרונות הגיוניים. הם רוצים לדבר ושאנו נשמע ונציית"

הדברים של חמינאי נאמרו בתגובה לאיומים שהושמעו אמש בירושלים בנוגע לשלב שבו לא תהיה ברירה אחרת, אלא הפעלת כוח צבאית נגד אירן. אובמה ונתניהו אמרו אמש בבית ראש הממשלה שלא יקבלו נשק גרעיני בידי אירן, אך אין הסכמה ביניהם על לוח הזמנים שיש לאירן כדי להכין ראש נפץ גרעיני.