חמינאי מאיים: "נמחק את ת"א וחיפה"

מנהיגה העליון של אירן האייתולה חמינאי אמר בטהרן: "אלו ימים בהם המנהיגים הציוניים מאיימים לשגר מתקפה צבאית, אבל הם בעצמם יודעים שאם הם יעשו, גם את הטעות הקטנה ביותר, אנחנו נמחק את תל אביב ואת חיפה מעל פני הקרקע". הדברים נאמרו בתגובה לנאומי אובמה ונתניהו אמש בירושלים

מנהיגה העליון של אירן, האייתולה עלי חמינאי, מגיב לראשונה לדברי ראש הממשלה נתניהו והנשיא אובמה אמש בירושלים ואומר: "אירן תמחק את תל אביב ואת חיפה מעל פני האדמה אם הציונים יתקיפו את הרפובליקה האיסלאמית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אלו ימים בהם המנהיגים הציוניים מאיימים לשגר מתקפה צבאית, אבל הם בעצמם יודעים שאם הם יעשו, גם את הטעות הקטנה ביותר, הרפובליקה האיסלאמית תמחק את תל אביב ואת חיפה מעל פני הקרקע". את הדברים אמר חמינאי בטהרן בנאום ששודר בשידור ישיר בטלוויזיה האירנית.

האייטולה חמנאי גם התייחס למגעים הדיפלומטים ואמר שהוא לא אופטימי לגבי ההצעות שהוא שומע לשיחות ישירות עם ארה"ב בנוגע לתכנית הגרעין האירנית, חמנאי אמר שלדעתו וושינגטון לא באמת רוצה להגיע לפתרון "אני לא אופטימי בנוגע לשיחות. מדוע? מפני שהעבר מוכיח שהאמריקנים לא מנסים להגיע בשיחות לפתרונות הגיוניים. הם רוצים לדבר ושאנו נשמע ונציית"

הדברים של חמינאי נאמרו בתגובה לאיומים שהושמעו אמש בירושלים בנוגע לשלב שבו לא תהיה ברירה אחרת, אלא הפעלת כוח צבאית נגד אירן. אובמה ונתניהו אמרו אמש בבית ראש הממשלה שלא יקבלו נשק גרעיני בידי אירן, אך אין הסכמה ביניהם על לוח הזמנים שיש לאירן כדי להכין ראש נפץ גרעיני.