המורדים השתלטו על עמדת מודיעין ברמת הגולן

מלחמת האזרחים בסוריה גולשת למדינות השכנות, כך טען שגריר ישראל באו"ם בתחילת החודש. היום, יש עוד חיזוק לכך כאשר ארגון המורדים הצליח, על פי הדיווח מסוריה, להשתלט על עמדת מודיעין של הצבא הסורי. העמדה של צבא אסד נועדה במקור לצפות על הנעשה בשטחה של ישראל

גבול סריה - ישראל, ארכיון (חדשות 2)

כוחות המורדים בסוריה מודיעים שהצליחו לכבוש עמדת מודיעין של צבא אסד סמוך לגבול המשותף עם ישראל ברמת הגולן. העמדה, סמוך לעיר שגארה, מרחק שמונה קילומטרים בלבד מהגבול עם ישראל. על פי הידיעה בסוכנות הידיעות רויטרס, העמדה נפלה לידי המורדים אחריר חמישה ימים של מצור שהפעילו נגד החיילים הסורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת החודש העלו כוחות המורדים את הקרבות מדרגה כשלקחו בשבי כוח של משקיפי או"ם מהפיליפינים שהוצבו באותו האזור. ארגון חמושים שהזדהה כ"גדודי השאהידים של ירמוק" חטפו 21 אנשי אונדו"ף ודרשו מצבא סוריה לסגת מהעמדות לאורכו של הגבול ובמיוחד מאזור הכפר ג'מלא שבדרום רמת הגולן.

אחרי שנתיים - לא רואים סוף למלחמת האזרחים  

אנשי האו"ם שוחררו אמנם אחרי ארבעה ימים בשבי ארגון האופוזיציה, בסיוע ותיווך של הממשל הירדני, אך גם זה לא הלך חלק וכוחותיו של אסד מנעו את החזרת השבויים לבסיסם בעזרת הפגזות סביב עמדות האו"ם. חיילי האו"ם הוחזרו בסופו של דבר לבסיסם, אחרי סיבוב בבירה הירדנית ובישראל.

סוריה מציינת בסוף השבוע שנתיים למלחמת האזרחים, מלחמה בה נהרגו 70,000 בני אדם ועוד יותר ממיליון הפכו לפליטים. ארגונים למען זכויות האדם טוענים שבלי התערבות בינלאומית, מספר ההרוגים והפליטים - עוד יכפיל את עצמו.