ה-CIA מלקט מידע על מחבלים סורים

לפי דיווח של העיתון "לוס אנג'לס טיימס" סוכנות הביון האמריקנית הקצתה סוכנים מיוחדים כדי שאלו יאספו מידע על גורמים מסוכנים בסוריה. המהלך נעשה במטרה להכין רשימת מטרות עתידיות לתקיפה. עם זאת, כרגע לא נראית תוכנית תקיפה מעשית באופק

בשאר אסד. האם משטרו מתקרב לקיצו? (רויטרס)

ה- CIA החל ללקט מידע על קיצונים איסלמיים בסוריה. את המידע אוספים בארגון לצורך איתור גורמים מסוכנים במיוחד במידה וארה"ב תצטרך לבצע תקיפות באמצעות מטוסים ללא טייס בעתיד. כך עולה מדיווח של העיתון "לוס אנג'לס טיימס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המרכז ללוחמה בטרור של סוכנות הביון המרכזית האמריקנית, אשר מנהל את תוכנית החיסולים באמצעות מטוסים ללא טייס של ארה"ב בפקיסטן ובתימן, העביר לאחרונה מספר סוכנים לאזור סוריה. תפקידם של הסוכנים הוא ללקט מידע על גורמים המהווים איום טרוריסטי במדינה השרויה במלחמת אזרחים.

המורדים הסורים. האם בקרוב יזכו לסיוע? (רויטרס)
כל זאת מתרחש כאשר ברקע מתגברים הלחצים לעזור למורדים נגד משטרו של אסד. אמש צרפת ובריטניה הודיעו כי ברצונן להוריד את האיסור הקיים באיחוד האירופי על אספקת נשק למורדים. בבד בבד גם ממשלת ארה"ב הודיעה כי תבטל את האמברגו שהיה קיים על אזרחיה בדבר מסחר עם המורדים.

למרות התגברות ההתערבות של מדינות המערב במתרחש בסוריה, כרגע מסתמן כי לא קיימת תוכנית קונקרטית לתקיפה, לא מכיוון ארה"ב ולא מכיוון אירופה. אך נדמה כי מעצמות המערב מתחילות להכין את הקרקע למקרה שתאלצנה לנקוט בצעדים מעשיים לשם הפלת משטרו של אסד.