דיווח: "ארה"ב מאמנת את המורדים הסורים - בירדן"

האם ירדן היא "המדינה השלישית" שבה ע"פ הדיווחים ארה"ב מאמנת את המורדים הסורים? העיתון הגרמני "דר שפיגל" טוען שכבר 200 לוחמים אומנו לשימוש בנשק נגד טנקים במדינה. על פי הדיווח, המטרה היא להכשיר 10,000 מורדים נגד משטר אסד: "גם מדריכים בריטים וצרפתים השתתפו"

ארה"ב מכשירה מורדים בירדן? (רויטרס)

ירדן היא "המדינה במזרח התיכון" שבה ארה"ב מאמנת את לוחמי האופוזיציה הסורים - כך מדווח העיתון הגרמני "דר שפיגל", מפי מארגני האימון ומשתתפיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, לא ברור אם המדריכים האמריקנים עבדו עבור חברות פרטיות או היו מצבא ארה"ב, אך חלקם לבשו מדים. הגורמים סיפרו כי האימון התמקד בשימוש בנשק נגד טנקים. כ-200 גברים כבר עברו את האימון בשלושת החודשים האחרונים, ויש תוכניות בעתיד לספק הכשרה דומה ל-1,200 מורדים נוספים של צבא סוריה החופשית בשני מחנות בדרום ובמזרח ירדן.

כבר ביום שבת, דיווח עיתון הגרדיאן הבריטי מפי מקורות בירדן, כי מאמנים אמריקנים אימנו סורים, שם צוין גם כי בריטים וצרפתים לקחו חלק באימון. עוד דווח ב"דר שפיגל", כי שירותי המודיעין בירדן מעורבים במאמץ שמובילה ארה"ב, שמטרתו לבנות יחידות בהיקף של יותר מ-10,000 לוחמים שיפעלו נגד משטר אסד.

"שירותי המודיעין בירדן רוצים למנוע מסלפים (מוסלמים קיצוניים) להגיע לירדן מסוריה בגלל חשש ממהומות", אמר אחד ממארגני האימון לעיתון. דובר משרד ההגנה האמריקני סירב להגיב על הפרסום, כך גם משרד החוץ הצרפתי ומשרדי החוץ והביטחון של בריטניה.