האופוזיציה הסורית מציגה: העיר ששוחררה

הישג נוסף למורדים בסוריה: העיר רקה במזרח המדינה היא הראשונה שנופלת במלואה לידי כוחות האופוזיציה. אנשי המורדים העלו היום לרשת סרטון באנגלית, בו הם מציגים את פסלו ההרוס של חאפז אל-אסד ומבנה הבנק המרכזי בעיר. "הסדר נשמר על כנו", הם מדגישים

מלחמת האזרחים בסוריה נמשכת והמורדים רושמים לעצמם הישג נוסף: לראשונה מאז תחילת המאבק, הצליחו כוחות האופוזיציה להשתלט לחלוטין על עיר שלמה. העיר רקה במזרח המדינה, שמונה קרוב לרבע מיליון תושבים, היא העיר הראשונה שנופלת במלואה לידי המורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המיליציות של המורדים הקימו מועצה שתשלוט על ענייני האזרחים במזרח המדינה, והיום הציגו המורדים סרטון באנגלית, עם ציוני הדרך החשובים ביותר בעיר. "הפסל של חאפז אל-אסד עמד שנים רבות והאנשים היו מרוצים כי הם הרסו אותו", מספר בסרטון אחד מאנשי כוחות המורדים. לדבריו, רבים מאנשי האופוזיציה מצטלמים עם הפסל ההרוס כדי להמחיש לכולם שהם "חיים במקום מאושר".

בסרטון מנסים המורדים להציג שלמרות שהם השתלטו על העיר, הסדר נשמר. "בסיור הזה אני אראה לכם את העיר רקה, אני מראה כיצד העיר מתקדמת, שהאנשים חיים בשלום - ושאין בה שום דבר מסוכן", סיפר הדובר בסרטון. "אין מה לדאוג, שום דבר לא נגנב מהבנק ולא קרה לו דבר", הוא ציין כשחלף על פני מבנה הבנק המסחרי.

במקביל, היום המורדים הציגו דעה נוקשה כלפי ישראל, ואיימו בתקיפה. "אנחנו נמצאים עכשיו ברמת הגולן הכבושה", אמר אחד מהם בסרטון שפורסם ברשת. "אלה האדמות המבורכות שמכר חאפז אל-אסד הנתעב לפני 40 שנה. כבר 40 שנה שלא נורה בהן כדור אחד לעבר ישראל. אנחנו נירה את הכדורים האלה בגולן", אמר.

דיווח: "ארה"ב מאמנת את המורדים הסורים - בירדן"