האו"ם: "הושגה הסכמה על שחרור החטופים"

ברקע כישלון הליך חילוצם של 21 חיילי כוח אונדו"ף שנפלו בשבי המורדים בכפר ג'מלה שברמה הסורית, הודיעה דוברת מטעם הארגון כי הושג הסכם עם כוחות האופוזיציה, ולפיו המאמצים לשחרר את בני הערובה יימשכו מחר. "המבצע בוטל עקב החשיכה" אמרה

"הליך שחרור החטופים יימשך מחר". חיילי או (רויטרס)

סוכנות הידיעות רויטרס ציטטה הלילה דוברת מטעם האו"ם, שהודיעה כי ניסיון חילוץ 21 מחיילי כוח אונדו"ף שנחטפו שלשום בסוריה - נכשל, אך עם זאת, אמרה כי "הושגה הסכמה לגבי שחרורם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הערב נשלחה שיירה לשם חילוצם מן השבי", אמרה, והדגישה כי אין זהו הניסיון האחרון לשחרר את חיילי הארגון משוביהם. "בגלל השעה המאוחרת והחשיכה שירדה - הוחלט שמאמצי החזרתם יימשכו מחר", אמרה.

שיירה של שמונה מכוניות של האו"ם שהיתה בדרכה לחלץ את 21 בני הערובה שנחטפו על ידי המורדים - שבה הערב על עקבותיה, לאחר שהחלו הפגזות של צבא אסד באזור הכפר ג'מלה. אחד מראשי החוטפים המחזיקים בפקחים הבהיר היום שאנשיו שומרים ומגנים על החטופים.

הערב ניהלו נציגי האו"ם משא ומתן עם ממשלת סוריה והמורדים להפסקת אש בגזרת הכפר ג'מלה, כדי שניתן יהיה לחלץ משם את 21 החיילים הפיליפינים שנשבו במקום. הבוקר דיווחה סוכנות הידיעות AP, כי קבוצת המורדים שמחזיקה בחטופים מעוניינת לשחררם על מנת להרחיקם מהאזור שבו מתנהלים קרבות עזים בינם לבין צבא סוריה ואף פנתה לבקש סיוע מהצלב האדום בהעברתם מהאזור.

"הושגה הסכמה". אחד החוטפים (חדשות 2)

הבקשה באה, ככל הנראה, על רקע דאגה לשלומם של החטופים ומחשש לפעולות שיינקטו נגד גדודי המורדים המעורבים במעשה, זאת במידה וייפגעו בני הערובה.

"הם מעוניינים שהצלב האדום יאסוף אותם ויחלץ אותם", אמר דובר הצבא הפיליפיני. "אנו מקווים שבבקשה יש ממש וכי הם אכן ישוחררו. אנחנו מצפים שזה יקרה", הוסיף.

החטופים נראו בסרטון: "מצבנו טוב"

"מצבנו טוב". החטופים (יוטיוב)
בווידאו שהפיצה אתמול קבוצת המורדים "קדושי ירמוּכ", נראו לראשונה שישה מבין החיילים הפיליפינים שנחטפו שלשום בגולן הסורי. "אנו בטוחים במקום הזה", אומר אחד החיילים המצולמים, היחיד שמדבר בסרטון בן ה-40 שניות. "אנו כאן כי בשעה שעברנו ליד הכפר ג'מלה החלה אש כבדה וארטילריה. אזרחים סייעו לנו. הם מארחים אותנו, ונותנים לנו מזון ומים".

במקביל, התגלעו חילוקי דעות בתוך הנהגת המורדים הסוריים. קצין בכיר בצבא המורדים, "צבא סוריה החופשי", הגנרל חוסאם א-דין אל עוואק, הגדיר אמש את החטיפה "שגיאה חמורה". הקצין אמר ל-BBC בערבית ש"תהליך השחרור יקרה בקרוב" והדגיש שקבוצת החמושים שביצעה את החטיפה "יצאה מכלל שליטה" ונקטה בפעולה ללא אישור של "הצבא החופשי".