דיווח: נכשל שחרור החטופים בסוריה

רשת הטלוויזיה "אל-מיאדין" פרסמה הערב כי שמונה רכבים מטעם הארגון נכנסו לכפר ג'מלה שברמה הסורית, שבו נחטפו 21 חיילי כוח אונדו"ף שלשום - במטרה לקבל לידיהם את בני הערובה, אך שבו על עקבותיהם בעקבות הפגזות הצבא הסורי

שיירה של שמונה מכוניות של האו"ם שהיתה בדרכה לחלץ את 21 בני הערובה שנחטפו על ידי המורדים שלשום - שבה על עקבותיה הערב, לאחר שהחלו הפגזות של צבא אסד באזור הכפר ג'מלה. אחד מראשי החוטפים המחזיקים בפקחים הבהיר היום שאנשיו שומרים ומגנים על החטופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת


הערב ניהלו נציגי האו"ם משא ומתן עם ממשלת סוריה והמורדים להפסקת אש בגזרת הכפר ג'מלה, כדי שניתן יהיה לחלץ משם את 21 החיילים הפיליפינים שנשבו במקום. הבוקר דיווחה סוכנות הידיעות AP, כי קבוצת המורדים שמחזיקה בחטופים מעוניינת לשחררם על מנת להרחיקם מהאזור שבו מתנהלים קרבות עזים בינם לבין צבא סוריה ואף פנתה לבקש סיוע מהצלב האדום בהעברתם מהאזור. הבקשה באה ככל הנראה על רקע דאגה לשלומם של החטופים ומחשש לפעולות שיינקטו נגד גדודי המורדים המעורבים במעשה, זאת במידה וייפגעו בני הערובה.

דיווח: נכשל שחרור החטופים (חדשות 2)

"הם מעוניינים שהצלב האדום יאסוף אותם ויחלץ אותם", אמר דובר הצבא הפיליפיני. "אנו מקווים שבבקשה יש ממש וכי הם אכן ישוחררו. אנחנו מצפים שזה יקרה", הוסיף.

החטופים נראו בסרטון: "שלומנו בסדר"

דיווח: נכשל שחרור החטופים (חדשות 2)
בווידאו שהפיצה אתמול קבוצת המורדים "קדושי ירמוּכ", נראו לראשונה שישה מבין החיילים הפיליפינים שנחטפו שלשום בגולן הסורי. "אנו בטוחים במקום הזה", אומר אחד החיילים המצולמים, היחיד שמדבר בסרטון בן ה-40 שניות. "אנו כאן כי בשעה שעברנו ליד הכפר ג'מלה החלה אש כבדה וארטילריה. אזרחים סייעו לנו. הם מארחים אותנו, ונותנים לנו מזון ומים".

במקביל, התגלעו חילוקי דעות בתוך הנהגת המורדים הסוריים. קצין בכיר בצבא המורדים, "צבא סוריה החופשי", הגנרל חוסאם א-דין אל עוואק, הגדיר אמש את החטיפה "שגיאה חמורה". הקצין אמר ל-BBC בערבית ש"תהליך השחרור יקרה בקרוב" והדגיש שקבוצת החמושים שביצעה את החטיפה "יצאה מכלל שליטה" ונקטה בפעולה ללא אישור של "הצבא החופשי".