"המורדים מעוניינים לשחרר את פקחי האו"ם החטופים"

דובר הצבא הפיליפיני אמר הבוקר כי על פי מידע שהועבר למפקדת האו"ם, המורדים הסורים שחטפו את 21 הפקחים הפיליפינים ברמת הגולן הסורית שלשום, מעוניינים לשחררם מחשש שייפגעו בקרבות המתנהלים באזור

ישחררו את החטופים? המורדים בסוריה (רויטרס)

משבר פקחי האו"ם החטופים קרוב לפתרון? דובר צבא הפיליפינים טוען כי ממידע שהועבר אליו ושהגיע תחילה ממפקדת האו"ם, עולה כי המורדים הסורים שחטפו 21 פקחי שלום פיליפינים משטח רמת הגולן הסורית מעוניינים בשחרורם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות AP, קבוצת המורדים שמחזיקה בחטופים, מעוניינת לשחררם על מנת להרחיקם מאזור בו מתנהלים קרבות עזים בינם לבין צבא סוריה ואף פנתה לבקש סיוע מהצלב האדום בהעברתם מהאזור. הבקשה באה ככל הנראה על רקע דאגה לשלומם של החטופים ומחשש לפעולות שיינקטו נגד גדודי המורדים המעורבים במעשה, זאת במידה והחטופים ייפגעו.

"הם מעוניינים שהצלב האדום יאסוף אותם ויחלץ אותם", אמר דובר הצבא הפיליפיני. "אנו מקווים שבבקשה יש ממש וכי הם אכן ישוחררו. אנחנו מצפים שזה יקרה", הוסיף.

החטופים נראו בסרטון: "שלומנו בסדר"

בסרטון שהפיצה אתמול קבוצת המורדים "קדושי ירמוכ", נראו לראשונה שישה מבין החיילים הפיליפינים שנחטפו שלשום בגולן הסורי. "אנו בטוחים במקום הזה", אומר אחד החיילים המצולמים, היחיד שמדבר בסרטון בן ה-40 שניות. "אנו כאן כי בשעה שעברנו ליד הכפר ג'מלה החלה אש כבדה וארטילריה. אזרחים סייעו לנו. הם מארחים אותנו, ונותנים לנו מזון ומים".

במקביל מתגלעים חילוקי דעות בתוך הנהגת המורדים הסוריים. קצין בכיר בצבא המורדים, "צבא סוריה החופשי", הגנרל חוסאם א-דין אל עוואק, הגדיר אמש את החטיפה "שגיאה חמורה". הקצין אמר ל-BBC בערבית ש"תהליך השחרור יקרה בקרוב" והדגיש שקבוצת החמושים שביצעה את החטיפה "יצאה מכלל שליטה" ונקטה בפעולה ללא אישור של "הצבא החופשי".

בינתיים, המגעים של האו"ם עם החוטפים נמשכים, בעיקר בקשר טלפוני עם ראש הקבוצה החוטפת. אנשי האו"ם הפיליפינים עדיין מוגדרים "אורחים" אך המורדים ממשיכים לאיים שאם צבא אסד לא ייסוג מהכפר ג'מלה, לא רחוק מגבול ישראל - הם יהפכו לשבויי מלחמה לכל דבר.