תמונות ראשונות של בני הערובה בסוריה: "אנו בטוחים"

שעה שהמגעים בין האו"ם לבין קבוצת "קדושי ירמוכ" נמשכים במטרה לשחרר את 21 חיילי האו"ם שנחטפו אמש, הערב מפרסמת קבוצת המורדים סרטון ראשון של כמה מבני הערובה. "אנו בטוחים במקום הזה", אומר אחד מהם. "נותנים לנו מזון ומים"

תמונות ראשונות של חיילים האו"ם החטופים: בסרטון שהפיצה הערב קבוצת המורדים "קדושי ירמוכ", נראים לראשונה שישה מבין החיילים הפיליפינים שנחטפו אמש בגולן הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו בטוחים במקום הזה", אומר אחד החיילים המצולמים, היחיד שמדבר בסרטון בן ה-40 שניות. "אנו כאן כי בשעה שעברנו ליד הכפר ג'מלה החלה אש כבדה וארטילריה. אזרחים סייעו לנו. הם מארחים אותנו, ונותנים לנו מזון ומים".

במקביל מתגלעים חילוקי דעות בתוך הנהגת המורדים הסוריים. קצין בכיר בצבא המורדים, "צבא סוריה החופשי", הגנרל חוסאם א-דין אל עוואק, מגדיר היום את החטיפה "שגיאה חמורה". הקצין אמר ל-BBC בערבית ש"תהליך השחרור יקרה בקרוב" והדגיש שקבוצת החמושים שביצעה את החטיפה "יצאה מכלל שליטה" ונקטה בפעולה ללא אישור של "הצבא החופשי".

בינתיים, המגעים של האו"ם עם החוטפים נמשכים, בעיקר בקשר טלפוני עם ראש הקבוצה החוטפת. אנשי האו"ם הפיליפינים עדיין מוגדרים "אורחים" אך המורדים ממשיכים לאיים שאם צבא אסד לא ייסוג מהכפר ג'מלה, לא רחוק מגבול ישראל - הם יהפכו לשבויי מלחמה לכל דבר.

 הלחימה באזור הכפר ג'מלה התפתחה מחדש היום. המורדים החוטפים הזהירו שייתכן וצבא אסד יהיה אחראי בעצמו להרג אנשי האו"ם.