שני תיירים בריטים נחטפו בסיני

יממה לאחר פרסום אזהרת המסע של המטה ללוחמה בטרור שקראה לישראלים לצאת מיד מסיני, הודיעו הרשויות בחצי האי המצרי כי שני תיירים מבריטניה נלקחו בשבי על ידי חמושים. הערכה: החטיפה נועדה למיקוח על שחרור אסירים

שני תיירים בריטים נחטפו (חדשות 2)

סוכנות הידיעות רויטרס ציטטה היום גורמי ביטחון מצרים, שהודיעו כי שני תיירים בריטים נחטפו היום בחצי האי סיני. השניים היו בדרכם לאזור שארם א-שייח' ולפי שעה לא ידוע מה מצבם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההערכות הן כי השניים נחטפו במטרה לדרוש תמורתם שחרור אסירים הכלואים בבתי הסוהר באלכסנדריה בגין הברחות נשק . בשנתיים האחרונות, מאז הדחת מובארק מהשלטון, הידרדר המצב הביטחוני באזור סיני בצורה משמעותית וכוחות הביטחון המצרים מנהלים מאבק ממושך מול ארגוני הטרור וכנופיות המבריחים.

יחד עם זאת, דווח כי תיירים נוספים שנחטפו בנסיבות דומות בשנים האחרונות - שוחררו ללא פגע.

המטה ללוחמה בטרור לישראלים: "צאו מחצי האי"

בתוך כך, פרסם אתמול המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע חמורה לחצי האי סיני וקרא לכל הישראלים השוהים שם לצאת לאלתר מהאזור ולשוב מיד לישראל. בנוסף, ביקשו במטה ממשפחות הישראלים הנופשים בחצי האי ליצור עמם קשר ולדאוג לשובם ארצה במהירות האפשרית.

אזהרת המסע, שסווגה באתר המטה ללוחמה בטרור כ"איום קונקרטי גבוה מאוד", מתפרסמת כמדי חג הפסח, כמעט כדרך קבע. "ממידע שברשותנו עולה כי ארגוני הטרור ברצועת עזה וגורמים נוספים ממשיכים לפעול ביתר שאת לביצוע פיגוע טרור, בדגש על חטיפה, נגד יעדים ישראלים השוהים בסיני בטווח הזמן המיידי", נכתב באתר האינטרנט של המטה ללוחמה בטרור.

יחד עם זאת, בניגוד לשש המדינות שקיים איסור על פי חוק להיכנס אליהן (אירן, עירק, סוריה, תימן וסעודיה) - לא חל כל איסור על כניסה לשטח מצרים דרך מעבר הגבול בטאבה.

בנוסף, מזהירים במטה ללוחמה בטרור כי לקראת הפסח, ממשיכים אירן וחיזבאללה במאמציהם להוציא לפועל פיגועים נגד מטרות ישראליות ברחבי העולם, בדגש על אתרי תיירות ושגרירויות.