המורדים בסוריה: "לא נפגע בחיילי האו"ם"

לאחר שחטפו אתמול 21 פקחי כוח שמירת השלום אונדו"ף ברמת הגולן, מנסים היום המורדים הסורים להרגיע. חבר בארגון "קדושי ירמוּכ", שאנשיו השתלטו על שיירת האו"ם ומחזיקים בפקחים אמר לסוכנות רויטרס כי לא יאונה לבני הערובה כל רע. עם זאת, עומדים המורדים בדרישתם להסגת כוחות אסד מאזור ג'מלה

דרמת חטיפת 21 חיילי האו"ם בסוריה נמשכת, אך המורדים שמחזיקים בהם מעבירים היום מסר מרגיע ומבטיחים כי לא יאונה לאנשי האו"ם כל רע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד החוטפים, המשתייך לארגון "קדושי ירמוכ" שאחראי להשתלטות על שיירת אנשי כוח שמירת השלום אונדו"ף סמוך לרמת הגולן, אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי שלומם של אנשי האו"ם טוב והבטיח כי הם לא ייפגעו.

עם זאת, מבהירים המורדים המחזיקים ב-21 החיילים של הכוח הבינלאומי כי הם עדיין עומדים בתנאי שהציבו לשחרורם - הסגת כוחות הצבא הסורי באופן מיידי מאזור הכפר ג'מלה, לא רחוק מהגבול עם ישראל.

"נשחררם רק אם הצבא ייסוג" (רויטרס)

מועצת הביטחון גינתה את החטיפה

אמש, לאחר היוודע דבר חטיפתם של פקחי השלום בסוריה, המשתייכים לכוח אונדו"ף, גינתה מועצת הביטחון של האו"ם בחריפות את מעשה התוקפנות והציבה דרישה: לשחררם באופן מיידי.

"אנו מגנים בחריפות את מעצרם של 20 משקיפי השלום על ידי גורמים חמושים מטעם האופוזיציה הסורית ותובעים מהמורדים לשחררם מיד", צוטט הנציג הרוסי במועצת הביטחון, ויטאלי צ'רקין, בסוכנות הידיעות רויטרס.