סוריה: "מצאנו אמצעי ריגול ישראליים"

סוכנות ידיעות סורית המקורבת למשטר אסד מפרסמת ידיעה לפיה הרשויות בסוריה איתרו ציוד ריגול ישראל בחוף הסורי. על פי הדיווח, הציוד הוא בעל יכולת הקלטה, צילום ושידור החומר למרחק רב. לא פורסמו פרטים נוספים ולא פורסמו תמונות של הציוד שנתפס לכאורה

מתקן ריגול שיוחס לישראל, ארכיון (חדשות 2)

הרשויות בסוריה טוענות כי גילו "אמצעי ריגול" ישראליים לאורך החוף הסורי של הים התיכון, מצפון לגבול לבנון. את הידיעה מדווחת סוכנות הידיעות הסורית SANA.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיר סורי אמר לסוכנות הידיעות כי הציוד הוא בעל יכולת הקלטה, צילום ושידור מידע ליעד רחוק. סוכנות הידיעות שפרסמה את הידיעה משמשת את משטר אסד, ולא מזוהה עם המורדים. לא נמסרו פרטים נוספים כגון מיקום הציוד שנמצא או דרך כיצד הוא הוחבא.

אזור החוף הסורי נחשב למעוז של הנשיא אסד, בשל העובדה שרוב תושביו עלאווים - בני הפלג האסלאמי אליו משתייכת משפחת אסד. למרות הטלטלה שעוברת סוריה בשנתיים האחרונות, לא היו קרבות של ממש באזור והעיר הגדולה ביותר בקו החוף, לטקיה, נמצאת בשליטה מלאה של משטר אסד.

בשבוע שעבר שוב עלתה המתיחות ביחסים שבין ישראל לסוריה, לאחר שהנשיא אסד התייחס לתקיפה בסוריה שהתקשורת הזרה מייחסת לישראל: "ישראל מכירה את יכולת התגובה של סוריה", אמר אסד, אך לא ציין מה יהיה סוג התגובה שתנקוט ארצו ומתי.