האו"ם הודיע: "יש מיליון פליטים סורים"

יושב ראש הסוכנות לענייני פליטים של האו"ם, חשף היום כי מספר הפליטים סורים במדינות השכנות ובאירופה חצה את קו המיליון, וכי מחציתם - ילדים. "סוריה דוהרת לקראת אסון עצום", הוא הבהיר. לפחות 70 אלף בני אדם נהרגו במלחמת האזרחים במדינה

פליטים סורים בירדן (AP)

מיליון סורים הפכו לפליטים וברחו מהמדינה בגלל מלחמת האזרחים שמשתוללת כבר שנתיים בין המורדים לצבאו של אסד - כך דיווחה הבוקר סוכנות האו"ם לענייני פליטים. על פי הדיווח, מחצית מהפליטים הם ילדים, רובם מתחת לגיל 11. עוד נכתב כי בכל יום שעובר, מספר הפליטים שבורחים מהמדינה רק הולך וגדל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש מיליון אנשים שכבר ברחו, ועוד מיליון איבדו את ביתם לכל החיים, אלפים חוצים את הגבול בכל יום", הדגיש יושב ראש סוכנות האו"ם לענייני פליטים אנטוניו גוטרס, שציין גם כי סוריה דוהרת לקראת אסון עצום. "אנו עושים כל שביכולתנו כדי לסייע, אבל העולם מתעכב ואנו מוכרחים לעצור את הטרגדיה הזאת".

לפני כשנתיים, הסורים החלו במאבק כשאנשיו של אסד החלו לירות במפגינים שהוגדרו "פרו-דמוקרטים". מאז, הסכסוכים התפתחו לקרבות בהם נהרגו לפחות 70 אלף בני אדם. בני המזל שבורחים מגיעים ללא רכוש, ורבים מהם גם אבלים על מותו של בן משפחה בהפגזות.

רוב הפליטים מגיעים ללבנון, אחר כך למחנות פליטים בירדן, בטורקיה, בעירק, ובמצרים, וחלקם אף הגיעו למדינות צפון אפריקה ולאירופה. בלבנון טוענים שאחד מכל חמישה אנשים במדינה - הוא אזרח סורי. רק לאחרונה, מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קארי הודיע למורדים על העברת סיוע אמריקני לא-צבאי לידיהם.