רמאללה: קונסול בריטניה גורש בבושת פנים מאוניברסיטת ביר זית

לא רק ישראלים נאלצים להתמודד עם בעיות הסברה במוסדות אקדמיים. גם בבריטניה שהאוניברסיטאות שלה הן מהפעילות ביותר נגד ישראל יש בעיות מסתבר. הבוקר הגיע קונסול בריטניה בירושלים לשאת נאום מול הסטודנטים באוניברסיטת ביר זית שברמאללה ונתקל בצעקות ובנעליים - המאבטחים נכנסו לפעולה והנציג הבריטי נמלט

חרם אקדמי תוצרת הפלסטינים: סטודנטים מאוניברסיטת ביר-זית שברמאללה תקפו היום את הקונסול הבריטי בירושלים, סר וונסנט פין, שהגיע לנאום במוסד האקדמי. כבר כשהגיע לאולם ההרצאות, החלו הסטודנטים לצעוק לעברו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחרי שהרוחות התלהמו - הבהילו המאבטחים את הקונסול החוצה, אבל המהומות לא נפסקו שם. גם כשיצא סר פין לעבר רכבו וניסה לצאת המשיכו הצעירים הנלהבים להשליך לעברו ולעבר רכבו נעליים, אבנים ושאר חפצים. ההרצאה מן הסתם בוטלה.

הסטודנטים מביר-זית התנגדו מראש לביקור ואיימו שיפוצצו אותו. הם טוענים שמדיניות הממשל הבריטי מעדיפה את הממשל הציוני ולכן לא מוכנים לשמוע את מה שיש לו לומר. אחד הסטודנטים סיפר כי "הבריטים תומכים בציונים עוד מאז 1948 ועד היום".

בדרכו של הקונסול החוצה צעק לו ההמון - "צא, צא מביר זית". בחודש שעבר סר פין ערך ביקור דומה ביריחו, שם, עם אנשי עסקים, התנהלה הפגישה דווקא בשקט ובעניין.