דיווח: בכיר משמרות המהפכה נפצע בפיגוע של דאע"ש

על פי דיווח לא מאומת מעירק, הגנרל סולימאני, מפקד גייס ירושלים במשמרות המהפכה, נפצע קשה בפיגוע שביצע ארגון הטרור המדינה האסלאמית במדינה. סולימנאי הוא האחראי העליון על הפעילות האירנית בכל ארצות ערב

פיגוע בעירק, ארכיון (רויטרס)

לפי דיווחים מעירק שאין להם אישור, מפקד גייס ירושלים של משמרות המהפכה האירנית, הגנרל קאסם סולימאני, נפצע קשה לפני מספר ימים בפיגוע התאבדות של אחד מאנשי ארגון המדינה האסלאמית בגזרת העיר סמארה מצפון לבגדד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווח, סולימאני מאושפז בבית חולים בטהרן ומונה לו ממלא מקום. סולימנאי הוא האחראי העליון על הפעילות האירנית בכל ארצות ערב. בגזרה זו נהרג לפני שלושה ימים גם כן בפיגוע התאבדות מפקד הקומנדו של גייס ירושלים, הגנרל האירני מהדי נירוזי.

בסוף חודש צדמבר, לראשונה מאז החלו תקיפות הקואליציה הבינלאומית נגד דאע"ש בסוריה ובעירק, הצליח ארגון הטרור להפיל את אחד ממטוסי הקרב שמשתתפים במבצע. בתמונות שפרסם הארגון באתרים ג'יהאדיסטים נראה הטייס, מחיל האוויר של ירדן, מוחזק בידי אנשי דאע"ש.

גם ארגון המעקב לזכויות אדם בסוריה התייחס לדיווחים והודיע כי "אישרנו את הדיווחים שלפיהם ארגון המדינה האסלאמית לקח בשבי טייס ערבי לא סורי, לאחר שהפילו את מטוסו באמצעות טיל נגד מטוסים בסמוך לעיר א-רקה".

הקואליציה נגד המדינה האסלאמית בראשות ארה"ב ביצעה מאות תקיפות נגד עמדות הארגון בחודשים האחרונים. ירדן, ערב הסעודית, בחריין ואיחוד האמירויות הצטרפו באופן רשמי לתקיפות, בעוד קטאר מעניקה סיוע לוגיסטי למערכה.